| RaLuCa_7165 a întrebat:

Hello, lume anul acesta trec in clasa a 7-a si sunt in pana de idei in ceea ce priveste coafura si vestimentatia in prima zi de scoala?! Help pliz. Apropo sunt fata! Funditakiss

Răspuns Câştigător
| xNirvana a răspuns:

-o bluza larguta cu o curea in talie cam ca asta:http://www.google.ro/......tp?/imgres r:15, s:15&biw=1276&bih=450

-un sacou lenjer si glam
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:16, s:0&biw=1259&bih=433
-skinny jeans o culoare inchisa
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:47&tx=128&ty=63&biw=1259&bih=433
-ceva fara toc :D
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:6, s:0&tx=76&ty=57
-si niste cercei subtili da de efect :D
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:4, s:25&biw=1259&bih=433

7 răspunsuri:
| ladygaga a răspuns:

Afterlife, daca esti baiat sa stii ca pentru fete e importanta imbracamintea laughing

| anotherhumanbeing a răspuns:

Afterlife e fata!

si acum serios!

de ce va pasa atat de mult cum va imbracati?

sunt fata, si in prima zi de scoala imi iau o camasa, blugi si skateri

si gata

iar raspunsul care a primit fundita

doamne iarta-ma cum sa mergi cu sandalele alea in prima zi de scoala?! e hidos!
si asa, ce ai propus tu mi se pare mai degraba pentru o nopate in parc, sincer

in prima zi de scoala trebuie sa fii decenta si punct!

si nu mai intreb. eu in clasa a 7 am avut camasa blugi si adidasi si nu am cerut sfaturi pe TPU cum sa ma imbrac, si a fost un an superb si am term cu media 10, fara sa ma imbrac cumva in prima zi de scoala.

si hai! puneti-mi stupid!

| Gabriela_5253 a răspuns:

Pe tine ar trebui sa te preocupe mai mult cartea, avand in vedere ca acum materia e grea si profesorii nu iti vor pune "10" in catalog pentru cat de colorat e tricoul tau sau pentru cat fixativ ai in par.
Don't you think?

| Gabriela_5253 a răspuns:

Ce ai patit scumpa, ai pus botic?
Ti-ai dat seama cat de aiurea este intrebarea ta si incerci sa maschezi asta bifand acolo ceva, ba un "nefolositor" ba un "stupid" pe la fiecare raspuns?
Maturizeaza-te.

| BlueSummer a răspuns:

Daca aveti uniforma este de preferat sa o porti... dar mai bine nu laughing

Sunt mai multe variante:

Sarafan de blugi cu o camasa alba
Blugi cu un tricou
Fusta cu bluza/camasa

Mult succes!

| afterlife a răspuns:

Ati innebunit toti si toate cu intrebarea astastraight face

| Akarisu a răspuns:

Pai, eu cred ca ar trebui sa iti iei pe tine:

-o bluza mai lunga de culoare deschisa (albastru, mov, galben)

-un parpalac alb sau crem deschis

-o pereche de colanti mai calitativi albi sau o pereche de dresuri albe simple

-o pereche de opincute albe sau negre