| redhead13 a întrebat:

Hello! Stiti cumva unde pot merge sa imi personalizez un tricou? In Bucuresti. Vreau sa imi imprime ceva. sa merg cu tricoul meu pentru ca e un anumit model si nu vreau sa imi aleg de la ei unul.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Daca vrei, iti poti imprima singur tricoul.
Cumperi cateva coli de transfer de la libraria Diverta(sau din alta parte), si scoti imaginea la imprimanta.Aceasta imagine va trebui sa fie printata in"oglinda", lucru pe care il vei seta din calculator.Pe urma, asezi coala de transfer cu printul(imaginea) pe tricou, si presezi cu fierul de calcat, foarte incins(fara aburi), timp de 20-25 sec.La final, desprinzi usor coala de pe tricou.
ATENTIE-Inainte sa te apuci de lucru, e bine sa faci cateva probe pe niste bucati de material textil, asemanator cu cel al tricoului.Asta,ca sa poti verifica timpul optim de transfer.Iar fierul de calcat il muti din cand in cand, pe toate portiune colii de transfer, nu se tine numai intr-un singur loc.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In magazinul Unirea Shopingg Center, sau daca vrei sa faci acasa nu iti trebuie decat :un tricou alb, un fier de calcat, folie de aluminiu si o foarfeca
iei tricoul, decupezi numele tau din folie o pui pe tricoul apoi calci cu fierul

| foxsilver a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu folie de aluminiu?:-o...laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru foxsilver):

Deaaaa, eu am facut asa ceva, razi ca...

| foxsilver a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand ai aplicat metoda asta, aveai tricoul pe tine?rolling on the floor

| TasieSimona a răspuns:

In magazinul Unirea, in Carrefour Orhideea, in IDM, in Prosper cred ca este un magazin si in Cora Lujerului