| Gabitza16 a întrebat:

Hello! Stiti vreun tratament impotriva caderii parului? Imi cade destul de mult si cred ca din cauza placii ce o foloseam inainte happy

7 răspunsuri:
| Codruta a răspuns:

Remedii impotiva caderii parului:

* Scalpul se maseaza cu ulei de masline sau cu ulei de ricin. Masajul se face cu 1-2 ore inainte de spalare si se acopera cu un prosop. Se spala cu sampon si se clateste cu apa calda in care s-au adaugat doua linguri cu zeama de lamaie sau otet. Tratamentul se repeta timp de doua saptamani.
* Se beau doua cani pe zi cu infuzie din radacina de brusture. Se pune cate o lingurita de planta maruntita la o cana de apa clocotita, se acopera si se lasa sa stea 10 minute. Se strecoara si se bea.
* Se maseaza scalpul cu alifie de propolis, zilnic, timp de 4-5 luni.
* Parul se clateste, cu infuzie de coada calului, masand scalpul. Se pun 3 linguri de planta maruntita la un litru de apa clocotita, se acopera vasul, se lasa sa stea 5-10 minute, apoi se strecoara si se foloseste.
* Se maseaza scalpul cu otet de mere, timp de o saptamana, de cateva ori pe zi.

Funda :?

| OhFuckIForgotMyNameAgain a răspuns:

Pt mine a functionat: Amesteci 1 caciulie de usturoi pisat si 3 galbenusuri sh ti le aplici pe par. Stai asa 30 min (cu o punga pe cap) sh apoi te clatesti doar ce ceai de mushetzelhappy Bafta! de 2-3 ori pe saptamana

| BOGDAN a răspuns:

Du-te la medic

| Vampiree a răspuns:

Klorane.il iei de la farmacie

sper ca ti-am fost de ajutor

| rOxi_6094 a răspuns:

Nu ti-l mai intinde, orice placa ai avea tot il afecteaza.
Eu pentru caderea parului am folosit niste fiole de la gerovital si mi s-au parut bune.

| Denisutza_3791 a răspuns:

Pai...sunt ceva fiole cu care sa te dai pe cap dupa ce faci baie. Se vand la farmacie.

| mihaela_1088 a răspuns:

Un leac foarte simplu
ai nevoie se 1 litru de apa si 2 linguri de faina
pune faina in apa si las-o sa se inmoaie timp de 10 min dupa care te speli pe par
urmeaza samponarea normala... si gata

fa asta de cel mult 3 ori pe saptamana