| anonim_4396 a întrebat:

Imi cade foarte mult par si am vazut reclama la samponul parusan. A folosit cineva?
Este bun? Stiti vreun tratament naturist impotriva caderii parului?

Multumesc mult!

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu există astfel de tratamente.
Chiar cu cîteva minute în urmă am auzit-o pe Andreea Berecleanu, de la ANTENA, care a spus că toate aceste rețete pentru orice fel de remedii ( ten, riduri, căderea părului și altele de acest gen ) sunt niște înșelătorii, bune doar pentru a scoate bani din buzunarele naivilor.
Remedii, pentru ten și riduri sunt: odihnă, de cel puțin 8 ore pe zi, neconsumarea în exces a băuturilor alcoolice.
Iar pentru păr, toate aceste loțiuni ( șampoane și alte minuni), toate pe bază de chimicale, sunt cele care favorizează și grăbesc căderea părului.
Spălarea părului, doar cu săpunuri mai puțin acide ( cele pentru bebeluși), sunt cele mai indicate și atît. Eventual să folosiți niște ceaiuri de plante. Levănțică, mentă, mușețel.

| R0R0 a răspuns:

Nu este bun.
Dar am auzit ca uleiul de ricin este bun pentru caderea parului.

| Anton_Cornelia_1992 a răspuns:

Hey!
Samponu parusan este un fake, nu este bun de nimica.Sincer îți spun. Și mie îmi cădea parul foarte tare dar după ce am aflat de la o ruda apropiata de uleiu de măsline și lămâie, parul meu e acuma bestial. Nu imi mai cade parul nu mai fac mătreața +acuma atrag și gagilaughingma spăl cu un șampon care este 2& 1 ți-l recomand.

| Stoica_Andreea_1992 a răspuns (pentru Anton_Cornelia_1992):

Bună. Cum se numește acest șampon? MERCI

| Stefan_Iulius_1971 a răspuns:

Pe Anca Serea o cunosc de foarte mult timp. reclama este mincinoasa. Ea a avut totdeauna un par bogat. Imi pare rau ca s-a tretat la asa ceva. Pacat >sad... dar pentru baniwinking