| blueberry05 a întrebat:

Hello...stiu ca intrebarea pe care o sa v-o pun este una foarte des intalnita. Dar eu ma confrunt cu o adevarata problema.Desi toti prietenii imi zic ca arat destul de bine[adica numai am nevoie sa slabesc], eu ma simt imensa, mentionez ca am 165cm si 47 kg.Acum cateva zile m-am masurat si am vazut ca am in talie 64 de cm. Voi credeti ca ar mai trebui sa mai slabesc inca 4 kg ca sa fie ok[zic asta deoarece un creator de moda a zis ca exista o regula care zice ca atatia cm cati ai in plus atatea kg trebuie sa slabesti pana ajungi la dimensiunile ideale]?

Răspuns Câştigător
| KirigayaKirito a răspuns:

Nu inteleg de ce va faceti atatea probleme cand ele nici macar nu exista de fapt! Eu pot sa iti pun ca esti slaba, grasa, naspa, cum vrei tu dar mai intai de toate tu trebuie sa te placi pe tine, gandeste-te la parerea ta apoi la a altuia.Eu zic totusi ca nu ar trebui sa mai slabesti deloc! La inaltimea ta esti foarte ok!
Oricum ai grija de tine si de parerea ta.Daca tu te simti bine in pielea ta atunci nu mai asculta parerile celorlanti si nu pune nicio o rautate la suflet.
Urasc persoanele care zic ca esti prea asa sau un pic cam asa, deparca ar fi pielea, corpul lor laughing. Oricum fi multumita asa ca altii au chiar probleme de obezitate deci multumeste-te, in plus daca esti prea slab poti muri din cauza sistemului prost al organismului,... Sper ca te-am ajutat! fundita? asa de dragul prieteniei?laughing

6 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Dumnezeule! 47 de kg e chiar ok, poate chiar putin ar spune unii [ se spune ca diferenta dintre ultimile 2 cifre din inaltime si kg sa fie 10 - deci la tine 65-47=18]. In niciun caz nu trebuie sa slabesti.
In talie ai 64 pentru ca probabil ai oasele mai late [ si eu am 64 si sunt mai lata putin si e foarte frumos asa, decat batz ]. Serios, lasa gandurile astea ca esti foarte ok... mai ales daca si cei din jurul tau spun asta. Nu ti-ar spune ca arati bine daca nu ai aratahee hee

| R11 a răspuns:

Pai tu alegi ...schelet ambulant sau buna cum esti acum?> crezi ca la gagiu`tu o sai palca talia ta perfecta?laughing) ffix la asta se uita el laughing numa sa nu ai burta mare si totul e perfectwinking nu te masoara nimeni in talie

| ionutzul31 a răspuns:

Daca te simti bine in pielea ta, nu cred ca ai dc sa iti faci grijiwinking

| xSunriseX a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti.si eu am tot 1.65 dar 46kg.deci e ok:*

| ZuZulache a răspuns:

Eu zic ca nu ai nevoie sa slabesti... poate sa faci niste ex fizice ca sa ajungi sa ai in talie 60

| wVw a răspuns:

Esti suuuuper normala!:X chiar mai slaba decat ar trebuihappy iti spun eu ca esti foarte ok, ar trebui doar sa mananci sanatos in continuare si sa faci si sport, doar ca sa te mentii in forma dar nu neaparat pentru. a slabi. pupicibig grin:X