| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Am o rochie mulata, neagra si fara bretele (pentru banchet ), care are la nivelul bustului niste inflorituri (mai mari big grin). Ce fel de lantisor ar trebui sa-mi iau? La baza gatului? Imi puteti da niste poze? Dar geanta?

Răspuns Câştigător
| rive02 a răspuns:

Pai ai putea sa iti iei un lantisor foarte simplu. Daca zici ca rochia este incarcata in partea superioara, ai arata ca un pom de Craciun daca iti iei si margele voluminoase. Ai putea incerca un lantisor cu un medalion simplu, dar foarte elegant in acelasi timp.
Poate ceve de genu
http://www.google.ro/......tp?/imgres
...si eventual ai putea purta un set format si din cercei si din lantisor. Ar arata nemaipomenit.
Iar ca geanta, ai putea opta pentru o poseta plic. Mai ales pentru ca e si foarte la moda dar arata si bine. Daca rochia e neagra, nu ti-as recomanda tot o geanta neagra pentru ca nu mergi la inmormantare ci la banchet, nu?;)
Ai putea incerca un plic gri-argintiu si ai putea sa il accesorizezi cu pantofii care, de asemenea pot fi de culoarea argintului. Sau nu numai. Dar ca sa nu fi "Scufita neagra" poti asorta pantofii cu poseta. Si dintr-o data tinuta ta ar fi mai colorata si mai de banchet.
Uite poseta asta, spre exemplu http://www.google.ro/......tp?/imgres
cu pantofii astia http://www.google.ro/......tp?/imgres
Arata foarte elegant.
Sau orice alta culoare atata timp cat sunt asortate.
Oricum, ramane la decizia ta ce vei purta, dar sunt sigura ca vei arata foarte bine :*
Distractie placuta :)

4 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Poate ceva de genul http://www.crownfashion.ro/......sor-936373 iar geanta poate fi un plic argintiu sau negru

| chupachups1234 a răspuns:

Ia-ti un lantisor simplu de argint si cu un medalion dragut. Nu incarca foarte tare ca strici tot modelul rochiei.;)
Si o gentuta plic de genul : http://www.kudika.ro/......5-lei.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rochiile de acest gen sun facute sa evidentieze ce ramane liber( gatul, decolteul, umerii). In loc sa pui un lant sa strici acest aspect, ia niste cercei, marisori, si este ca si gatabig grin Cat despre geanta, daca zici ca rochia e neagra, poti opta pentru o culoare tare ( gen rosu, gabel, violet) sau de ce nu asorteaza geanta cu cerceii.
Distractie placuta la banchet!

| costy311 a răspuns:

Pai daca ai un lantisor de aur.asa mediu intre subtirel si groshee hee si ca geanta...fie una foarte mica agatata de umar sau o poseta plicbig grinbig grin sper ca ti-a fost de folosbig grin