| Rebe97 a întrebat:

Hello TPU! Am varfurile (la parul din cap big grin ) roase si imi pare rau sa tai din parul meu... Ce alte metode mai exista pentru repararea varfurilor despicate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De varfurile odata despicate nu scapi decat daca le tunzi.Cu diferite tratamente poti imbunatati aspectul parului(fie el si despicat)si sa previi despicarea lui,nu sa rezolvi complet problema.Pentru a preveni despicarea firului de par,aplica pe toata lungimea parului ulei de masline(de preferat)sau de ricin si lasa-l sa actioneze minimum 1 ora,dupa care spala-te pe cap cu sampon,de doua ori(pentru a indeparta uleiul ramas)si clateste bine.Fa lucrul acesta o data sau de doua ori pe saptamana pana la obtinerea rezultatelor dorite,dupa care fa tratamentul de doua ori pe luna.

| Rebe97 explică (pentru anonim_4396):

Uleiul de măsline trebuie aplicat de la rădăcină ? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rebe97):

Buna.Imi cer scuze ca raspund atat de tarziu, dar nu am avut posibilitatea sa o fac mai devreme.Nu,uleiul de masline nu se aplica de la radacina; aplicarea se incepe cu cativa cm mai jos de radacina parului.Il poti aplica numai pe varfuri,daca doresti. Uleiul de ricin,in schimb, poate fi aplicat si la radacina, intrucat va stimula cresterea parului si va intari radacinile.Numai bine.

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

POti incerca orice insa sa stii ca tot nu vei rezolva problema. DE vrafurile despicate nuscapi decat daca le tunzi.

| Isabelamaria21 a răspuns:

Nu prea ai ce face, taie tot ce ai tocit, iar dupa aia să ai mai multă grijă de părul tău.Mai bine un păr scurt şi sănătos decât unul lung şi tocit, ars.

Succes!

| TootydeCool a răspuns:

Buna draga, asa am patit si eu dar am exitat sa ma usuc cu feionul, sa imi fac parul cu placa, si ai grija ca nu este pine sa iti freci parul prea tare cu prosopul. Pentru regenerarea si cresterea parului foloseste ulei de ricin!@!
Succes!@! Funda

| TootydeCool a răspuns:

Buna draga, asa am patit si eu dar am exitat sa ma usuc cu feionul, sa imi fac parul cu placa, si ai grija ca nu este pine sa iti freci parul prea tare cu prosopul. Pentru regenerarea si cresterea parului foloseste ulei de ricin!@!
Succes!@! Funda?