| sym0nyck a întrebat:

Stie cineva o crema. o masca pentru repararea varfurilor deterioare.tocite... care sa fie cat de cat eficienta?!
stiu ca cel mai bine ar fi sa tund varfurile tocite dar vreau parul lungbatting eyelashes multumesc

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Cel mai bine il tunzi la varfuri si folosesti o masca de par cu extracte de ulei de masline.

8 răspunsuri:
| meioana a răspuns:

Poate suna ciudat, dar maioneza poate fi folosita ca un excelent balsam, pentru parul degradat. Inainte de a te spala pe cap, umezeste-ti parul bine. Apoi aplica maioneza si maseaza cu virfurile degetelor pielea capului. Dupa ce te-ai asigurat ca ai intins bine maioneza pe tot parul, infasoara-l intr-un prosop si lasa sa actioneze timp de 30 de minute. Apoi te poti spala pe cap asa cum faci de obicei, dar fara a mai folosi balsam.

Compozitie:
un galbenus de ou
2 linguri de ulei de masline
o banana
Se omogenizeaza si se aplica pe parul spalat, se tine timp de 20 de minute. La sfarsit de clateste abundent.

1 banana coapta bine
2 linguri de iaurt
2 lingurite ulei din germeni de grau
1/4 lingurita de lecitina
1/8 lingurita de miere de albine
2 lingurite de lapte condensat
2-4 picaturi ulei esential de ylang ylang
Se amesteca ingredientele cu mixerul si se aplica pe parul spalat si sters in prealabil. Se lasa sa actioneze timp de o ora, dupa care se clateste cu apa din abundenta. Aceasta masca se aplica o data pe saptamana.

O banana zdrobita, o jumatate de lingura de lamaie si o lingura de ulei de floarea soarelui se amesteca, ioar compozitia obtinuta se lasa sa actoneze tip e 30 minute pe parul uscat. Spala apoi parul cu un sampon obisnuit.

happyhappyhappy...incearca-lebig grin.le-am incercat km pe toate in afara de primabig grin

| meioana a răspuns:

Numai k nu am gasit ulei ylang ylang si am lasat numai celelalte ingredientehappy

| vio a răspuns:

Maioneza... cea mai buna...laughing

| mioara a răspuns:

Tunde parul la varfuri

| emily a răspuns:

EU FOLOSESC MASCA DE PAR DE LA L'OREAL CU LAPTISOR DE MATCA. E FOARTE BUNA, VARFURILE DETERIORATE PICA PUR SI SIMPLU, DACA O VEI FOLOSI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveau, intr-o vreme, niste seruri speciale pentru varfuri deteriorate la Oriflame si la Avon... o buna prietena care avea parul lung era fff multumita de ele. Apoi mai sunt o serie de produse pe baza de cheratina .de la Londa etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul este deja mort, e viu doar la radacina; ce s-a stricat nu mai poate fi reparat; varfurile despicate se pot preveni, niciodata repara; taie-le si incearca sa previ despicarea viitoare; altfel iti pierzi timpul si banii; sacrifici un pic din lungime acum dar in viitorul apropiat va fi cum il vrei tu

| sym0nyck explică:

Nu as vrea sa-l tund!
un nume.marca unei creme pentru repararea varfurilor deteriorate. daca stiti! merci