| I U L I A a întrebat:

Hello :X! Cum as putea sa ma machez avand in vedere ca am ochi verzi si sunt blonda?

Răspuns Câştigător
| claudia_7744 a răspuns:

Si eu sunt blonda (vopsita)am fost si bruneta credeam ca negrul parului o sa-mi evidentieze ochii mai tare.sincera sa fiu cred ca si cu blond si cu negru tot aceeasi culoare am la ochi;)) pentru ca machiajul e cel care de fapt evidentiaza culoarea ochilor
de obicei folosesc mov/cu roz si cu alb(pentru ca mereu fol 3 culori cand ma machez)sau gri gri inchis si alb si aseara am incercat verde deschis un verde putin de tot mai inchis si albu;))( verdele deschis de la mijloc era asemanator culorii oului de rata si cel mai inchis era fff putin diferit de celalalt)deci pe bune se vedeau mai verzi ca niciodata:X
dar de altfel.mai fol si alb cu un bleu si cu gri sau mov la coditza. si ceva tus:D... dar uitete si u la video pe youtube cu make-up stiu unele super tari!
uite tipa asta are si ea ochii verzi si nu stiu cum face dar ii ies niste machiaje superrrrr:X http://www.youtube.com/watch?v=ff3X555hzaY succes

pupiii:*

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culorile care evidentiaza ochii verzi sunt nuantele de gri(cam toate), negrul, diferite nuante de albastru(cele inchise, in special), bejul, cremul, diferite nuante de verde(nuanta ochilor tai si nuante mai inchise) si unele nuante de maro.

| диDяEﻉд a răspuns:

Nuantele ideale pentru accentuarea ochilor verzi sunt cele calde pastelate de bej ( sidefat) roz sa mov.nu te feri insa nici de usoare tonuri de gri pentru un efect de ochi fumurii ce contrasteaza placut cu nuanta descisa a irisului fapt ce implica automat evidentierea atuului naturalwinking

| Daniela_3337 a răspuns:

Culoarea care se potriveste perfect ochilor verzi este movul, violetul Dar si tonurile de maro evidentiaza verdele ochilor tai. De asemenea, rozul deschis si nuantele de crem pot fi folosite pentru un machiaj perfect.Culorile ideale ale rimelului sunt maro inchis si negru. Un creion de ochi maro inchis ar fi ideal pentru machiajul ochilor verzi.