| anonim_4396 a întrebat:

Hellp mee! Mâine am întâlnire si am un coş cam mare pe frunte! Cum scap RAPID de el pana maine?
FUNDĂ!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai cum să scapi de el rapid, până mâine.
Aplică pe el o cremă antiinflamatoare, nu mai "crește" în volum.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Da-te cu spirt de 2 3 ori pe zi si pune un cub de gheata invelit intr un prosop pentru a reduce umflatura si roseata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Ca solutie urgenta, poti aplica un plasture.
Aplica o miere pe locul afectat.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca cu putina aspirina! Farama o pastiluta usor si amesteca cu putina zeama de lamaie, lasa sa actioneze 10-15 minute, si pe urma clateste cu apa din abundenta.Are proprietati antiinflamatoare si usuca cosul.Ma gandesc ca nu ai la indemana putina argila ca sa iti prepari o masca, sau poti incerca si cu putina miere, face minuni! Sper ca ti-am fost de folos.

Succes la intalnire, si pupici.winking

| Azurry a răspuns:

Coşurile nu ies aşa de repede. Oricâte creme i-ai da, el tot se observă. Fii tu însăţi, nu e vina ta.

| Meowww a răspuns:

Stoarce-l, apoi dati cu spirt. Mai tarziu da cu niste crema. Nu ai cum sa SCAPI de el, dar macar nu se face mai rau. Acopera-l cu fond de ten, pudra sau anticearcan. Mult noroc maine!

| panda3 a răspuns:

Scurge-l şi dă-l cu spirt, la mine a funcţionat!

| denisa03 a răspuns:

Daca ai breton lung ...il lasi peste cos

| SilviaOVM a răspuns:

Incearca sa-l usuci cu spirt. Pune pe un servetel un pic de spirt si tamponeaza pe locul unde a iesit cosul.BAFTA!

| 17noiembrie a răspuns:

Dă cu memeaca de pereți. De la atâtea vânătăi și cucuie, coșul nu se mai observă.