| M.madallina a întrebat:

Stiti un remediu rapid impotriva cosurilor.am foarte multe pe frunte si vreau sa scap rapid de ele pentru o petrecere...multumesc foarte mult

8 răspunsuri:
| littleladybug a răspuns:

Asccunde-le cu putin fond de tenbig grin...chiar daca multa lume e impotriva acestui produs ca cica incarca tenul nu e adevarat. Mai demult era facut din orez si de aia incarca tenul, insa acum tehnologia a mai avansat si zic eu ca nu se va intampla nimic daca te dai putinwinking

| micurutza2005 a răspuns:

In primul rand de cosuri nu poti scapa rapid cum spui tu, apoi trebuie sa stii CAUZA lor ca sa le si poti trata dupa aia, degeaba le tratezi si apoi iar se fac daca nu stii de ce se fac, o cauza ar fi cea hormonala pentru care ar trebui sa consulti un endocrinolog, o alta ar fi o infectie a pielii care poate fi provocata de un stafilococ sau altceva si ar trebui sa mergi la un dermatolog sa vada acele cosuri, o alta cauza este pentru ca le zgandaresti mereu si poate esti si cu mainile nespalate pe ele pielea e sensibila si se infecteaza repede si se extind cosurile asa, deci poate fi orice cauza trebuie sa te vada un dermatolog macar si sa iti dea un tratament adecvat nu pui pe fata toate chestiile ce pentru altii au fost bune dar pentru tine si tipul tau de piele poate nu sunt bune asa camergi la dr.curata bland fata cu sapunuri de fata sau lotiuni pentru asa ceva, nu umbla la ele ca se extind da doar cu putin spirt si lasa-le sa se usuce asa singure, nu pune farduri pe ele ca pudra aceea poate intra in pori si sa agraveze situatia cosurilor fardurile nefiind sterile curate, asta e mai bine mergi la petrecere cu ele asa decat sa le infectezi cu alte chestii pana mergi la dr. ok.

| dana_7218 a răspuns:

Compresie cu ceai de musetel, da-te in fiecare zi, o sa vezi rezultatele numai dupa o singura zi

| dana_7218 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te demachiezi in fiecare dimineata si seara, chiar daca nu te machiezi, cu un demachiant special tipului de ten pe care il ai. apoi sa te stergi cu lotiune tonica, este indicat celor care au cosuri, lotiunea tonica are rolul de a usca cosurile, apoi sa aplici crema de fata speciala pentru cosuri. cam de 2 ori pe saptamana este indicat sa-ti faci un gomaj pentru indepartarea punctelor negre si usuca si cosurile. eu folosesc aceste produse de la elmiplant: demachiant cu extract din petale de trandafir si complex de minerale(pentru ten normal/mixt), lotiune tonica (se numeste la fel ca si demachiantul), crema anti-sebum cu iricalmin. toate sunt de la elmiplant, mie imi merg f bine, mai ales ca si mie imi mai apar cosuri. poti folosi produse mai bune, sunt si mai scumpe, acestea sunt f avantajoase la pret, de exemplu acum o saptamana mi-am luat din nou crema si am dat 12 lei pe ea. sper ca ti-am putut fi de folos. cel mai important pentru o piele curata este sa iti cureti f bine pielea pana discul demachiant ramane perfect curat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca zineryt(il gasesti la farmacii aproximativ 35 lei). Aplici seara inainte de culcare pe cosuri si lasi seara sa actioneze si te speli a doua zi pe fata.Rezultatele apar inca din prima saptamana.Pentru rezultate mai rapide, poti aplica si dimineata, dupa ce te-ai spalat pe fata. Daca nu trec pana la petrecere si daca sunt foarte vizibile, poti apela la fondul de ten(daca-l folosesti ocazional, nu-i nici-o problema).

| LilysdaS a răspuns:

Incarca MIBAZON.se gases la farmaciile veterinare si este in jur de 6-10 lei, trec cam in 5-7zile, punctele negre si mai repede, doar sa nu fie inchistate.

| andreea000111 a răspuns:

Nu le stoarce. Mie mi-a spus dermatologul la care merg ca la fiecare cos spart vor aparea 5 dupa ceva timp. Asteapta pana la primavara cand apar frunzele de nuc. Fierbe vreo 10 frunze si da-te cu acea infuzie pe fata. Eu am scapat si de cosuri, acnee si tenul gras cu aceasta "reteta". Pana atunci spala-ti tenul de 2 ori pe zi si aplica crema de galbenele.

| Evelina_Eva_1984 a răspuns:

Iti recomand sa cauti produse de la Thursday Plantation, cele pe baza de ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree oil. Eu cu aceste produse m-am vindecat de cosuri si puncte negre. Sunt 4 produse...o spuma naturala de spalat pe fata, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medical anti-acnee. Puppp