| Me,myself & I a întrebat:

HELP! m-am saturat am probleme cu parul de cand ma stiu am par pe burta de nu pot purta un tricou mai scurt, pe picioare, in zona inghinala etc ...problema e ca desi ma rad imi creste f repede, acum imi creste si pe barbie eu am avut ovar stg polichistic si am luat anticonceptionale si dereglare hormonala, acum vrem si noi un bebe, dar ce sa ma fac cu parul asta ca e o mare problema pentru mine. ce medic ar trebui sa consult? as face epilare cu ipl dar e f scumpa!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te razi ti se indeasa parul mai rau! Epileaza-te si o sa ti se rareasca.( epileaza-te pe picioare, nu la subrat fiindca nu este indicat sa te epilezi la subrat)
La faza cu burta si mie imi creste par si ma pensez, sau te poti epila.(oricum, cu pensatul si epilatul t se rareste parul)
Penseaza-te pe barbie si cum am repetat mai sus ti se va rari in timp.
Bafta!

1 răspuns:
| yoNicole13 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa spun dar iti recomand sa nu "te mai razi". Epileaza-te cu ceara ca e de un milion de ori mai buna. Te epilezi la fiecare 3-4 saptamana. Lama e ceva de evitat. Azi te epilezi (cu lama) si maine parul e la loc. Femeile care se epileaza cu lama fac o mare prostie!