| Sara2 a întrebat:

Help, m-am vopsit in interval de 3 saptamani, blond platinat, saten inchis, blond platinat, saten inchis, si tot asa de 8 ori, cand il vopseam blond inainte de a aplica vopseaua foloseam extrem de mult decolorant(6 plicuri la o vopsire ca sa iasa), acum este iar blond dar arata ca o matura, ce ma sfatuiti? sa il fac din nou saten si sa folosesc tratamente? sau sa il las blond si sa folosesc tratamente? ce tratamente bune stiti? parul a devenit aspru de zgarie

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Să il tai! Că ţi-ai batut joc de părul tau! Nu mai ai ce repara dacă părul este aspru si ca o matură! Adio!

| MihaelaDart a răspuns:

Mai vopseste de acum inainte tot de 8 ori in 3 saptamani si sa vezi daca mai ai par. Normal este sa-ti schimbi nuanta dupa 6luni. Ca sa arate sanatos ca inainte, lasa-l asa cum este acum, nu mai aplica nici o vopsea ca mai rau ii faci. "Matura" s-a facut de la decolorant si in combinatie cu vopseaua care nici aia nu e naturala... Daca reusesti sa iti lasi parul natural timp de 1-2 ani sa elimini vopseaua cat si prin tunderea parului, a varfurilor, doar atunci iti vei vedea parul sanatos, pana atunci, slava domnului cu ce mai ai. Ca tratament ca (cica) sa-l hranesti, desi saracul par al tau este obosit, incearca 10 sedinte cu ulei de masline, masti cate 30min - 1 ora inainte de ati spala parul.
Eu am renuntat sa ma mai vopsesc, timp de 13 ani l-am vopsit mai mereu, i-am schimbat nuanta dupa bunul plac, acum de 1 an jumate, pot sa spun ca am avut ambitia sa-mi vad in final parul natural. Ma simti mult mai bine asa decat cu o "masca".

| ZvT a răspuns:

O să ajungi cheală.