| StephyMonster a întrebat:

Hey happy Acum o saptamana m-am epilat pe picioare cu ceara si doar sus imi apar asa niste bubite rosii dar nu sunt cosuri.ce pot face ca sa dispara?

4 răspunsuri:
| bombonica22 a răspuns:

Buna iubita, si eu patesc asa mai mereu ..eu ma fac cu lama venus si folosesc un gel de ras si nu prea mai am asa multe mai am cateva care nu sunt asa vizibile. SI eu ma fac pe maini cu ceara folosesc aftershave de la tata dinacela nivea. Este foarte bun! ti-l recomand cu mare incredere garantat nu iti vor aparea dupa, dar sa te dai imediat ce te-ai epilat sa nu se irite.
Pa, pa.

| Farmec a răspuns:

Dupa epilare este indicat sa folosesti un gel sau o crema care sa calmeze pielea.
Noi iti recomandam sa incerci gelul dupa epilare din gama Farmec, de exemplu :)
ADRESABILITATE
Are acţiune calmantă şi inhibă creşterea părului după depilare cu ceară, benzi sau aparatul pentru depilat. Gelul reduce iritaţiile pielii, conferă un feeling plăcut, se poate aplica atât pe corp cât şi pe faţă. http://farmec.ro/produse/corp/gel-dupa-depilare-103.html
Nu trebuie insa sa iti faci griji, bubitele vor trece de la sine in cateva zile, doar sa stii, pe viitor, ca pielea are nevoie de o crema /gel care sa o ajute sa isi revina.

| Mirrre a răspuns:

Si mie imi apar..asta pentru ca te iriti pentru ca ai pielea sensibila..folosesti spirt medicinal sau ceva crema dupa epilare.mie nu imi mai apar asa multe.tongue

| Klayy a răspuns:

Crema NIVEA, incearca si in 3 zile da semne...