| SunShine a întrebat:

M-am epilat cu ceara ieri si mi-au ramas niste urme rosii, probabil dupa epilat, nu sunt chiar bubite m-am dat ieri dupa ce m-am epilat cu emulsie dupa epilare de la Gerocossen, dar azi mi-au mai ramas niste urme pe picioare... o sa treaca probabil nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

E o iritaţie simplă. O să treacă într-o zi sau două.
Cel mai important e să nu faci duş după epilare măcar vreo 3-4 ore.

4 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Va trece repede.

| Hace a răspuns:

O sa treaca. Dupa ce te epilezi incearca sa nu iti mai dai cu nicio porcarie, doar cu apa rece. Numai bine happy

| mistiquer a răspuns:

Sunshine, de unde ti-ai luat epilator cu ceara? [scuze ca nu e raspunsul la intrebarea ta ]

| SunShine explică (pentru mistiquer):

Pai, e rezerva, am luat-o dintr-un complex cu magazine, gasesti oriunde. O poti incalzi in aparat sau in microunde.