| Consumptive a întrebat:

Hey.Am 15 ani(aproape 16, mdea oh go on ), 1.63 m si 48 de kg.
Sunt bine la varsta asta? Exista sansa sa ma mai inalt in timp...adica as vrea sa ajung la 1.70, sau macar 1.67, avand in vedere ca mama are 1.60, sau tot 1.63 pentru ca e cam cat mine, iar tata 1.80?
Stiu ca de obicei mostenesti cate putin de la fiecare parinte...deci mi-e frica sa nu raman la 1.63, dar apoi ma gandesc ca cel mai probabil mai am timp sa ma dezvolt...totusi vreau pareri. thinking
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Da esti bine, si evident ca exista sanse sa te inalti in timp, parerea mea e ca o sa ai in jur de 1.68

| CookieMonsta a răspuns:

La 1.63 m ar trebui sa ai 53 kg. Timp de dezvoltare mai este oricum.

| BOOBZen a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte.Eu cred ca cu kg nu ai probleme,nici cu inaltimea.Dar daca doresti sa te mai inalti, poti sa te apuci de inot, sau basket.

| JoAnne9 a răspuns:

Baschet,handbal,volei...

| ExXify50 a răspuns:

Pai vara mea are 1.71 si are 14 ani iar mama ei are 1.64 iar tatal ei are 1.78 si fratele ei are 1.92 are 16 ani deci se mai poate sa mai cresti pana la 20 iar dupa ramai la aceea inaltime.nu intot deauna se mosteneste ceva de la parinti.