| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Ma intreb la ce inaltime o sa ajung avand in vedere ca mama are 1.67-1.70 si tata are 1.67.Si cei din familia mamei au trecut toti de 1.70.Momentan am 1.57-1.60 si 12 ani.

Răspuns Câştigător
| eLmoartea a răspuns:

Daca esti primul nascut la parinti sansele sa semeni cu mama ta si rudele din partea ei sunt de aprox. 75%. Dar daca ma intrebi pe mine, avand in vedere ca esti si fata n-o sa atingi 1.70, hai fie 1.75. Apropo mai ai aprox. 2-4 ani de crestere, din cate stiu fetele mai au timp sa creasca pana la 16 ani maxim.

| eLmoartea a răspuns (pentru eLmoartea):

Am uitat sa completez ca daca erai baiat aveai sanse mari sa depasesti 1.75, probabil puteai atinge 1.85-1.90

2 răspunsuri:
| IoIo11 a răspuns:

In jur de 1.68, nu stiu!