| ale_1049 a întrebat:

Hey, am nevoie de un ajutor... Luni la scoala, baiatul pe care il iubesc mi-a dat intalnire in pauza mare, nu stiu cum sa ma imbrac, cum sa ma fardez si cum sa-mi fac parul...va rog ajutati-ma [ dau funditaaa ] :*:* pupici!:*:*

Răspuns Câştigător
| Mirruna a răspuns:

OMG. vrei sa te placa pe tine cea de zi cu zi sau vrei sa placa papusa din plastic din tine?batting eyelashes

Eu cred ca baiatu` ala, din moment ce ti-a dat intalnire, te place asa cum esti.

So`... be yourself happy

7 răspunsuri:
| s3xy0girl20 a răspuns:

Pai, din moment ce te place, te place pentru ceea ce esti nu e nevoie de schimbari radicale, dar, daca tousi vrei sa faci impresie buna, lasa-ti parul desprins, un gloss, luciu de buze un roz deschis sau de culoare mai naturala putin machiaj de culoare maro dar foarte apropiata de nuanta pielii tale... daca folosesti si putin rimel e ok, te dai cu putin spray/parfum iar despre imbracaminte te imbraci nu ft diferit ca sa nu isi de seama ca te-ai imbrcat special pentru el azi te imbraci nu ft schimbat, o pereche de blugi mulati si o bluza draguta e ok!
Sper ca te-am ajutat!:*

| AngiFmss a răspuns:

Mirruna are dreptate daca baiatu tia dt intalnire inseamna ca te place asa cum esti

si eu cred ca ar fi furmos sa te imbraci asa:

un tricou alb mai largut cu niste desene pe el sau scris...niste pantaloni gri mai stamti... daca ati plac niste adidasi mai pana la glezna sau mai inalti putin [gen skeitari] alb cu gri.

Sau:

o camasuta cu patratele [albastra] cu niste blugi putini mai inchisi la culoare si putin stramti si o gentuta mica neagra...si daca vrei niste cizme albastre mai pana la genunchi!

fundita?batting eyelashes

| JustAStar a răspuns:

Stiu ca nu te-ar ajuta jenu de rasp fi tu insati. Vrei sa-l impresionezi>? Simplu:-Haine:o pereche de jeansi stramti, un tricou amuzant si niste UGG-uri.Machiaj:Un lipgloss pink, la ochi mascara, putin machiaj roz sidefat cu alb, blush, fond de ten+pudra.Parul:Il intinzi cu placa si il lasi desfacut. Sper sa iau fundita... aaaaaaaaaa si bafta daca nu o sa ai emotii baiatul o sa fie topit dupa tine. Fa-l sa rada si fai cateva complimente, banuiesc ca si el se straduieste acum pentru imaginea lui de lunibig grin. XoXoJustAStar!

| Andre_7309 a răspuns:

Incearca sa fi naturala. El te-a invitat pe tine pentru ceea ce esti si pentru cum te stie si ar fi cam ciudat sa apari cu totul alta persoana.Imbraca-te cu ceva simplut si pune-ti un accesoriu care sa confere putina complexitate tinutei.In legatura cu machiajul, putina mascara, un ruj/gloss.Bafta! Sa ne spui cum a decurshappy

| Anca_4296 a răspuns:

Te imbraci normal :* Exact cum iti place tie :*
Nu trebuie sa impresionezi pe nimeni big grin
Daca te place, te place pentru ce esti tu nu pentru machiajul pe care il aplici :*

| silvia177 a răspuns:

Fi atenta! In pauza mare? Asta nu conteaza, dar in fine. Trebuye sa fi tu insatzi uite niste sfaturi:
1. Imbraca-te in ceva simplu si stilat in acelasi timp! P. S Ceva ce sti ca ii place si lui
2. Nu te machia! Machiaza-te doar daca prietenului tau ii plac fetele machiate dar nu folosi fff mult machiaj! Ceva simplu! Poate ul LIP GLOSS! :X
3. Parul? Pay depinde! Uita-te in oglinda si vezy cum iti sta mai bin!
SUCCES :X:X

| allina_5861 a răspuns:

Se cunoaste ca eti o fata indragostita de dai astfel de intrebari... el te-a indragit asa cum erai dar daca vrai sa arati frumos imbracate in ceva elegant dar nu prea extravagant caci totusi e scoala.principalul sa-ti placa tie. Dar staruite sa nu te diferentiezi foarte tare. Da-ti drumul la par, machiajul sa fie deschis si sub culoarea hainei, sa ai vreun braslet pe mina iar dispozitia sa fie la maxim.hainele nu sunt cel mai important, joaca un rol mic.succese