| Mada_Mays_1994 a întrebat:

Hey, am o problema. Transpir excesiv ( nu are miros urat) doar ca trebuie sa port numa' alb sa nu se vada asa rau x_X. Ce pot incerca sa nu mi se mai intample asta deloc? Am auzit de Eucerin, Odaban, Perspirex si (Vichy Deodorant roll-on impotriva transpiratiei excesive)..Deci?big grin o parere ceva?;-s Cat mai repede daca se poate. vreau sa se vada efectul imediat...sad; o3

7 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cel mai sigur afli de la un medic, nu poti sa iei medicamente ca ti-am zis eu acum sa iei extraxt de pârţ de parameci happy Poate fi o problema hormonala, si atunci medicatia trebuie sa fie pentru acea problema, nu una cosmetica. La varsta adolescentei au loc tot felul de modificari in organism si poate fi si ceva trecator, si atunci nu are rost sa bagi medicamente aiurea-n tine, si mai ales sa fie nepotrivite. Deci mergi la medic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Si eu pateam chestia asta. Nu am facut niciun tratament, dar vad ca nu mai am aceasta problema.
A fost din cauza pubertatii.
Incearca deodorante solide, sunt mai eficiente!
Eucerin e bun, a folosit o prietena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incearca sa nu mai mananci acru, sarat.
Uite niste remedii aici,
http://www.sfatulmedicului.ro/......esiva_1412
Te pup!

| LivingLouder a răspuns:

Eu il folosesc pe cel de la Dove si e foarte bun

| Paul5000 a răspuns:

Lady speed stickwinking

| StfStf a răspuns:

Transpiri doar la subrat sau si la picioare?

| Mada_Mays_1994 explică (pentru StfStf):

Doar la subrathappy..si e neplacut ca nu pot purta orice culoare...