| NbhdDaughter a întrebat:

Hey,am parul saten inchis si as vrea sa ma vopsesc.As vrea sa imi fac suvite saten deschis,dar problema e ca nu m-am hotarat cum. Adica,am o tunsoare mai deosebita,am parul foarte filat,si cele mai lung strat ajunge pana la bust,straturile incep de la breton. Si m-am gandit sa imi decolorez varfurile, sau sa imi decolore bretonul. Ce ma sfatuiti?

5 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Suvitele nu se fac pe toata podoaba capilara. daca vrei sa ti deschizi doar varfurile/ suvite californiene atunci ar trebui sa mergi spre nuante mai deschise (varful sa fie blond si din ce in ce mai inchis spre radacina ).

sa iti deschizi doar bretonul ai arata ca o bruneta care si a pus o mesa in frunte ca... sa fol o expesie mai draguta ar arata ca musca in perete.

| oBuburuză a răspuns:

Eu nu prea sunt de acord cu decolorarea parului, fiindca si eu am facut la fel si s-a dus dracu parul meu! oricum si eu am tot saten inchis parul si mereu mi-am dorit sa mi-l decolorez la varfuri cum si la facut Antonia. mult noroc in alegerea ta si sper sa arati minunat!

| Biuta95 a răspuns:

Eu cred ca ti-ar sta bine, dar ai grija sa nu ti-le faci prea groase, odata ce parul tau este tuns filat.
ATENTIE: S-ar putea sa nu iti placa cum arati, asa ca eu te sfatuiesc sa folostesti CULOARE CARE DUPA CATEVA SPALARI SE IA DE PE PAR...ESTE UN FEL DE NUANTATOR, DAR NU CHIAR, PENTRU CA ACELA ESTE MAI PALID.
mult succes in alegerea ta kiss
Sa ai o vacanta minunată!

| BriosicaaaDark a răspuns:

Pai, uite cum mi s-ar parea mie dragut, poti sa iti faci de undeva de la capat sa incepi sa dai culori mai deschise, iar la varfuri sa fie saten deschis sau blond, uite asa :http://pinternet.ro/......-194x.jpeg

| Simion_Laurentiu_1992 a răspuns:

Nu sunt de acord cu decolorarea parului!