| alexa941 a întrebat:

Am parul saten inchis si as vrea sa imi colorez varfurile, dar fara sa il decolorez inainte. Ce culoare credeti ca ar prinde?

Răspuns Câştigător
| sunmiley a răspuns:

Orice culoare puternic pigmentata ar da bine. Tonuri calde,ca de exemplu:piersica, galben pastel sau mai vibrante:roz neon, liliachiu, albastru metalic, etc. Doar sa fie puternic pigmentat.

| alexa941 explică (pentru sunmiley):

Si ai idee daca se gaseste in magazine albastru? Ca nu prea am vazut sa fie.

6 răspunsuri:
| sunmiley a răspuns:

Oh,pai daca nu gasesti culor care sa iti placa, in fine, poti sa folosesti pasteluri. Sunt"crete" de care am si eu si merg super, in fine uite o alta idee:foloseste albastru de metil de la farmacie!

| alexa941 explică (pentru sunmiley):

Am auzit ca albastru de metil curge.

| sunmiley a răspuns:

In fine, daca ai noroc sa gasesti vopsea verde, amesteca vopseaua cu una galbean si ai albastru, sau cumpara-ti negru-albastrui. Nu e acelasi lucru, dar are tente frumoase de albastru marin.

| ριтιqaaa a răspuns:

Rosu...cred

| Denisia_Daria_1996 a răspuns:

Şi eu am fost la fel. păi poţi să îţi decolorezi varfurile după care să ţi le faci cu albastru de metil! Ştiu după propria experienţă! Îţi garantez că nu regreţi. Ai putea şi fără decolorare, şi aşa am încercat, iese destul de fain însă albastrul'verzui nu va fi atât de intens ca după decolorare :*! Sper că am fost de folos :*