| Alllllexandra a întrebat:

Hey.Am varfurile foarte despicate. Imi puteti recomanda niste produse care sa imi faca parul sa arate foarte sanatos? Adica sa repare problema varfurilor si sa'l faca plin de viata, dar fara volum! Am parul foarte cret.Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Varfurile despicate trebuie taiate pentru ca nici un tratament din lumea asta nu le mai reface

Răspuns utilizator avertizat
| ruzycciocolata a răspuns:

Buna! De reparat, parul nu poate fi reparat, si cum tu il ai cret, e cam greu sa il tunzi. Incearca serul pentru varfuri despicate de la avon, ''umple'' golurile pe moment si arata super sanatos pentru doua trei zile.Incearca sa il hidratezi in fiecare saptamana cu o masca cu uleiuri, ou, ce gasesti prin casa, si sa nu folosesti produse de styling. Parul uscat si despicat e problema majora a parului cret care pe cat e de frumos pe atat de sensibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru varfuri despicate, singura solutie ramane:FOARFECA!
Tunde varfurile la cel putin 8-12 saptamani pentru cresterea lui sanatoasa, foloseste un sampon pentru volum.
Te pup!

| IngerCazator a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres Incearca ast, pot sa zic ca ajuta, parul straluceste iar varfurile nu mai sunt asa despicate! Si nu e scump 10-20 lei

| Lix_Lixii_1978 a răspuns:

Procesul de spalare si uscare a parului pot fi incredibil de daunatoare de cele mai multe ori. Astfel ca este nevoie sa se foloseasca un balsam de par in functie de parul pe care il aveti, nu unul universal. Veti descoperi care este cel mai bun daca incercati mai multe produse.

Dupa ce se spala parul, nu se usuca imediat. Un truc este sa il inveliti in prosop si sa il tineti asa o jumatate de ora sau o ora pana cand apa se absoarbe in bumbac si in firul de par. Nu se freaca parul cu prosopul pentru a-l usca pentru ca se deterioreaza.

Se evita pe cat de mult posibil uscarea de cu foehn-ul, folosirea placii de indreptat sau a ondulatorului.
Se evita pieptanarea parului atunci cand este ud pentru ca se poate rupe. Ideal este ca parul sa fie coafat atunci cand el este mai mult de trei sferturi uscat.

| FS1 a răspuns:

Vezi cateva tratamente naturiste pentru par aici: http://suntfashion.com/......a-parului/

Ai detalii si despre masca de par cat si despre sampon pentru par.