| anonim_4396 a întrebat:

Hey, azi pe la ora 22 mi-am stors niște coșuri de pe obrazul drept,faza este că aratau destul de mari si mă enervau, intre timp s-au inrosit si s-au umflat,faza este că acum mă ustură rau si mi-am pus o compresă cu apa rece pe obraz,intrebarea este dacă există vreun risc in situatia aceasta, adică tot obrazul s-a umflat si ma doare.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă le-ai stors și ai dat cu spirt să nu se intindă lasă fața in pace și nu o mai atinge.Iși va reveni. Eventual spală cu un pic de ceai de musetel.

| Fantaspirit a răspuns:

Nu o mai fa, riști să rămâi cu cicatrici și să împrăștii infecția ducând la alte probleme ale tenului.

| LordCristobal a răspuns:

Cand mai spargi cosuri pe fata imediat sa pui spirt pe un tampon si sa dezinfectezi zona in care ai spart cosul.Si sa nu mai pui mana in zona respectiva.