| anonim_4396 a întrebat:

Hey, azi pe la ora 22 mi-am stors niște coșuri de pe obrazul drept,faza este că aratau destul de mari si mă enervau, intre timp s-au inrosit si s-au umflat,faza este că acum mă ustură rau si mi-am pus o compresă cu apa rece pe obraz,intrebarea este dacă există vreun risc in situatia aceasta, adică tot obrazul s-a umflat si ma doare.

3 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Cand mai spargi cosuri pe fata imediat sa pui spirt pe un tampon si sa dezinfectezi zona in care ai spart cosul.Si sa nu mai pui mana in zona respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă le-ai stors și ai dat cu spirt să nu se intindă lasă fața in pace și nu o mai atinge.Iși va reveni. Eventual spală cu un pic de ceai de musetel.

| Fantaspirit a răspuns:

Nu o mai fa, riști să rămâi cu cicatrici și să împrăștii infecția ducând la alte probleme ale tenului.