| Anonima1678 a întrebat:

HEY BUNA! am un caine bichon maltese si nu stiu cum sa ma joc cu ea.nu stiu in primul rand cu se dreseaza.si daca ati putea sa ma ajutati ar fi super

sa nu uit,,, FUNDA la cel mai bun raspuns! :*

Răspuns Câştigător
| ARF a răspuns:

Servus.

DRESAJUL
Ca sa o dresezi, ai grija sa nu fie factori care sa il distraga. CUm ar fi alti oameni sau zgomote. Ca sa faca ceea ce spui tu, rasplateste-l cu bunatati.
REGULI
1. Nu il invata mai multe comenzi o data. Asteapta pana ce o prinde pe prima, dupa aceea incearca alta.
2. Mentine tonul vocii placut, nu urla la el.
3. Daca devine agresiv, spune-i STOP.
4. NU il lovi!
5. Daca nu face din prima comanda, nu te supara si incearca sa o faci pana ce o prinde.

JUCATUL
Trebuie sa te joci cu ea cu mingi din acelea din cauciuc. Daca nu, ia mai multe soseste vechi, innoada-le la capete, si ai o jucarie.

Pa.

| Anonima1678 explică (pentru ARF):

Ms! a avut o minge dar a spart-o si era din cauciuc!

1 răspuns: