| misshoolligan a întrebat:

Hey.buna.sunt satena.parul lung si ochi caprui.+fata rotundalaughingvreau o mega schimbare de look, dar nu stiu la ce sa ma opresc...mentionez ca am tenul deschis, foarte deschis...astept parerile voastre.

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Blonda?
Daca nu, un roscat de ala inchis asa, spre visiniu.

6 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Parerea mea e sa iti faci un breton drept si gros mai ales daca ai parul drept pentru ca te schimba radical. si daca chiar vrei sa te vopsesti alege ceva apropiat de culoarea naturala ceva mai inchis cu 2 nuante sau mai deschis. desi i sezonul rece brunetele au prioritate. Mult succes. Mai cere si sfatul stilistei, dar in principiu la fata rotunda merge foarte bine bretonu; l.

| Brigitta a răspuns:

Deci:
-in primul rand daca ai fata rotunda trebuie sa optezi pentru tunsori care adauga lungime fetei; evita bretonul dar daca-l vrei neaparat fa-ti unul cat mai filat (cel drept si gros iti rotunjeste fata si mai bine; de asemenea o si micsoreaza) sau eventual fa-ti breton pe o parte; super bine ca ai parul lung, pastreaza-l lung pentru ca alungeste fata, alege o tunsoare filata, de asemenea poarta cararea pe mijloc pentru ca imparte fata in doua sectiuni lungi; poarta-l natural, nu-ti face bucle (sau cel putin mai ales langa obraji) si daca ai o placa buna care sa nu-ti deterioreze parul poti sa-l porti si drept.
-culoare: nu-ti recomand culori gen rosu-violet-visiniu, sunt culori de femei de a 2-3 varsta; daca ai parul saten natural mai bine fa-ti suvite cu max 3 tonuri mai deschise (saten deschis, saten aramiu/auriu), o sa para perfect natural. Eventual poti opta pentru suvite in doua tonuri daca vrei o schimbare majora si un look mai indraznet (blond mediu/deschis+saten deschis auriu/aramiu).

| ralll a răspuns:

Nu te vopsi bruneta daca ai tenul ff alblaughing, o sa arati ca un zombiee! ma rog. e alegerea ta tongue

| ralll a răspuns:

Succes cu noul lookwinking

| r8driver a răspuns:

Vopsestete brunet, restul e ok.

Decizia a-ti apartine... a si s-a nu te tunzi.

| misshoolligan explică:

Ok.mersi tuturor care ma-ti ajutat... 1 singur lucru am de obiectat, MissD...gresesti,la o fata rotunda nu este indicat sub nici o forma un breton... xcum... m-am decis, o sa merg pe un rosu aprins, si o tunsoare asimetrica:*