| BlackDarkAngel a întrebat:

Sall! S-a mai pus aceasta intrebare de nenumarate ori,dar poate primesc alte raspunsuri in cazul meu.
Eu am parul foarte lung,pana la fund. Este saten, cu suvite blonde naturale si vreau sa ma tund.Insa nu stiu...nu sunt chiar atat de hotarata.
Se zice ca parul lung e mai frumos,sta mai bine unei fete. Dar eu vreau sa incerc un nou look! Mama imi zice sa nu ma tund ca multe fete ar vrea parul meu
Ei bine,nu stiu ce sa fac?! Sa ma tund sau sa nu ma tund,sa il las sa creasca. Eu nu ma iau dupa tot ce e la moda ma iau dupa cum imi sta mai bine.
Mentionez ca tenul meu este alb, fata mea este rotunda, am ochi albastri.
Funda! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Rossey a răspuns:

Ce iti pot zice:parul lung este frumos, dar poate nu ti se potriveste asa de bine.Nu uita un lucru:parul creste la loc.Acum ramane la alegerea ta, este look-ul tau!

6 răspunsuri:
| Rossey a răspuns:

In primul rand, conteaza si ce varsta ai deoarece daca ai 14 ani(sa zicem) parul asa lung te poate face dintr-un copil mai mare. Daca intelegi.deoarece parul umbatraneste.Mai ales daca ai o varsta de pana in 18 ani, parul lung necesita foarte mult calciu, iar radacina se hraneste destul de mult iar durerile de cap pot fi la ordinea zilei.Acum depinde la fiecare in parte.Si ramen la alegera ta ce vrei sa faci.Eu una nu l-as tine asa lung deoarece nu imi place mie.

| BlackDarkAngel explică (pentru Rossey):

Am 11 ani.

| Rossey a răspuns (pentru BlackDarkAngel):

Ce iti pot zice:parul lung este frumos, dar poate nu ti se potriveste asa de bine.Nu uita un lucru:parul creste la loc.Acum ramane la alegerea ta, este look-ul tau!

| MishikiCrisy a răspuns:

Cu parul lung iti sta mai bine, crede-ma.

| ღCuteღKissesღ a răspuns:

E foarte bine ca vrei sa incerci un nou look. Si eu am avut parul lung, dar nu regret de loc ca am incercat un nou look.Eu am fost foarte nehotarta la inceput la fel ca tine, am inceput sa caut pe net foarte multe tunsori, dar nu am gasit nimic. E mai bine sa te duci la coafor si sa-i spui coafezei ca vrei sa incerci ceva nou. Ea isi da seama imediat cum ti-ar sta mai bine.

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Sa nu te tunzi happy da? :*

| skumpik2help a răspuns:

Un par lunga la o fata, pare ca aceea fata este o fata delicata si placuta daca nu iti place cum iti sta incearca sa-l ingrijesti..folosind o placa si o mansca de par sau pune-l pe bigudiuri sa daca vrei un look nou fileaza-te putin cam asa http://www.girlsgocrazy.info/modele-de-tunsori/. crede-ma mai lasa-l putin sa creasca si dupa nu uita pe luna parul creste 1, 25 cm succes papa te pup uite id meu pentru mai multe sfaturi anutzshkaanshk@yahoo.com :*:*