| Maria2058 a întrebat:

Hey. Ce metode folositi pentru a creste parul mai repede si mai des? Multumesc. Dau fundita la cel mai pratic sfat!

Răspuns Câştigător
| PuFuLeTe a răspuns:

Daca te chinui sa faci parul sa creasca mai repede dupa ce l-ai "omorat" (prin numeroase produse cosmetice, coafat excesiv, placa de par, foehn, etc) nu vei reusi. Mai mult de atat, un par deteriorat are un ritm de crestere mult mai lent!

Un deficit de vitamine ar fi cauza care sta intre tine si un par lung. Intra in cel mai apropiata farmacie si cauta vitamina A, B, C si E. De obicei, gasesti un complex de vitamine care le contine pe toate acestea. Nici un complex de vitamine conceput special pentru piele sanatoasa si cresterea unghiilor si a parului nu e de lepadat. Aceasta constituie solutia cea mai buna - rezultatele nu vor intarzia sa apara dupa cateva saptamani. Periaza-ti bine parul. Investeste intr-o perie lata si captusita. Aceasta stimuleaza circulatia sangelui pe scalp. Periaza parul dimineata, si timp de 5 minute seara. Ai grija sa nu se rupa firele de par de la periatul prea intens!
Alta modalitate foarte buna de stimulare a circulatiei sangelui este masajul scalpului. Ori de cate ori ai timp, maseaza pielea capului incet, folosind o miscare circulara. Poti face asta in timp ce te uiti la televizor, inainte de culcare sau chiar cand te speli pe cap.

Sau o alta modalitate ar fi extensiile!big grin Fundita te rogg mult :X

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Iti recomand masca de o am eu in cap acum :)) : ulei de ricin [ ceri la farmacie si iti va da 100 ml intr-o sticluta si e aprox 12 lei - eu atat am dat pe el ] amestecat cu Petroleum de la Gerovital http://www.mereusanatos.ro/......al_Plant/, tot de la farmacie si un ou [ doar galbenusul ]. Poti sa-ti faci masca asta de 2 ori pe saptamana atunci cand nu iesi din casa ca sa-l poti tine pe par 3-4 ore dupa care te speli bine bine. Chiar ajuta foarte mult. Parul creste mult mai repede, nu mai cade si e mai stralucitor;))

| Loving a răspuns:

Masarea scalpuluihappy

| Criss_2552 a răspuns:

La fiecare spalare da'l cu balsam si mai este ceva crema pentru. par de la Palette si la mine chiar functioneaza. Lasati'l desprins mai des si vei vedea rezultatele. Sper ca te'am ajutat happy. Succes!

| LonelySoul a răspuns:

Uleiul de ricin[ inainte de a te spala pe cap
, pe un disc demachiant pui uleiul de ricin si dai pe la radacina, apoi asteapta 30 de minute si spala-te pe cap].Fa asta cam de doua ori pe saptamana.

| Lorenutz12 a răspuns:

Pei daca vrei sa-ti creasca parul mai repede trebuie sa dormi noaptea cu parul prins si sa te speli cu un sampon specific cresterii parului! Eu folosesc asa si am parul mai lung acum