| Me,myself & I a întrebat:

stiti careva metode eficienta ca sa-mi creasca parul mai repede? ca parca nu mai creste deloc.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| andreea7520 a răspuns:

Eu folosesc ingredientele astea şi funcţionează perfect :
Două ouă + ulei de ricin (o jum. de sticluţă mică) + o linguriţă de miere! happyApoi le amesteci şi îţi masezi părul uşor, în special la rădăcină şi apoi prin tot capul, stai 30-40 de minute şi apoi te speli foarte bine! Tratamentul se repetă la o săptămană.

7 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna, in primul rand vitaminele pentru par ajuta, apoi poti incerca masti saptamanale cu ulei de ricin, gasesti modul de aplicare pe net.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Marii a răspuns:

Ulei de ricin. Si tunde-l la 2-3 luni pentru a creste cat mai frumos si sanatos.happy

| EUSIATIT a răspuns:

Ulei de ricin

| albastrel a răspuns:

Buna.eu am folosit acum cateva luni o masca de par formata din ulei de ricin, galbenus de oua, zeama de lamaie.Se amesteca, se aplica pe par, se maseaza bine si apoi pui un prosop in cap si stai cu el cica 4 ore sau toata seara, se spala bine. Ajuta la cresterea parului si in plus ti-l intareste. La inceput poate iti vor cadea cateva fire de par dar nu t ingrijora, cad cele bolnave.In loc de ulei de ricin poti folosi calciu sau vit A. bafta!

| cotzobel a răspuns:

Foloseste ulei de ricin, de migdale sau de susan...incalzeste.l( lasa. l jum de minut in microunde)si maseaza. ti bine parul. lasa jum de ora si apoi clateste parul si daca e nevoie spala. l cu sampon.eu am folosit ulei de migdale si pot spune ca mi. a crescut parul, mai mult decat ma asteptam...foloseste acest ulei doar 1 data pe saptamana.

| Agapimu a răspuns:

Spala-te cu bere. Ii interesant.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Sunt in aceeasi situatie cu a ta. Eu mi-am cumparat un spray de par cu ulei de ricin de la ABC cosmetics si chiar functioneaza. Ma dau cu el pe par inainte sa mi-l intind( are si efect impotriva arderii parului) aproximativ 3-4 pufuri si dupa ce imi spal parul.

Succes tongue