| HappyDaay a întrebat:

Hey happy!
ce parfum să-mi cumpăr dintre D&G The One, Midnight Poison Christian Dior, J'Adore Christian Dior şi 212 VIP Carolina Herrera?
aveţi şi alte sugestii?
Fuundăă!

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Acum depinde de ce iti doresti tu.
D&G are arome intense de vanilie,este dulce,fructat,putin floral.
Midnight poison are un miros intens de patchouli, citric, se regaseste si trandafirul.
J'adore e fructat, floral, dulce si putin acvatic in acelasi timp.Persista insa e catalogat ca fiind mult prea elegant si matur pentru o persoana tanara si pentru a fi purtat in timpul zilei.
212 Vip miroase superb, e foarte dulce, se simte vanilia, romul, e fructat si are ceva tropical in el.Insa nu persista la fel de mult ca J'adore.
Mie imi plac ultimele 2 cel mai mult insa daca ar fi sa-ti recoman unul ar fi D&G The one pentru ca e tineresc si persista in acelasi timp.
Eu prefer 212 dar daca nu iti plac mirosurile extrem de dulci nu ar fi ok(iti poate da dureri de cap).
Daca esti foarte eleganta poti cumpara J'adore.
Midnight Poison e mai mult pentru iarna, nu ma incanta cu nimic insa persista ca majoritatea parfumurilor Dior.

| HappyDaay explică (pentru Kasia):

şi ce părere ai despre coco mademoiselle si allure sensuelle de la chanel?

| Kasia a răspuns (pentru HappyDaay):

Coco mademoiselle mirose superb si persista foarte mult.E un parfum de calitate si se simte asta.Singurul dezavantaj e pretul putin cam mare insa merita(te simti speciala purtandu-l)
Allure sensuelle nu am testat/avut niciodata deci nu stiu ce sa iti spun.
Dar tu ce parere ai despre Angel-Thierry Mugler?

| HappyDaay explică (pentru Kasia):

Nu îl am, dar am auzit de la nişte prietene că ar mirosi super. Acum depinde de ph-ul fiecăruia. Mirosul se schimbă de la o persoană la alta.
Mulţumesc pentru informaţii! big grin

| Kasia a răspuns (pentru HappyDaay):

Cu placere!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu am acest parfum momentan si sunt multumita de el.http://www.mimifroufrou.com/......_nero.html