| NoOneLove a întrebat:

Hey. Ce trebuie sa faca o fata sa arate bine? Ca de exemplu, la scoala cum sa ma imbrac ca sa arat cat mai bine si sa ma evidentiez, si ce tip de coafura ar merge daca am parul pana la jumatatea spatelui? E saten. Ce imi recomandati tinand cont de amandoua intrebarile? Ms:X

Răspuns Câştigător
| EmaEmax a răspuns:

Pentru a arata bine,o fata trebuie mai intai sa se ingrijeasca,ai grija sa ai mereu parul caurat si pieptanat, unghiile taiate mai scurt si date cu lac sau oja mai deschisa la culoare. Tenul tau este de asemenea foarte important ai grija sa-l cureti si sa-l hidratezi in fiecare zi. Tinutele pentru scoala trebuie sa fie in primul rand decente, uite aici cateva exemple de tinute in functie de caracterul tau:
1)Rebela:
Haine:tenesi,pantaloni (skinny,cu taieturi,boyfriend jeans,colorati),tricouri cu imprimeuri,vestute negre, pantaloni scurti
Par:il intinzi cu placa, il tapezi apoi folosesti putin fixativ

2)Draguta,feminina:
Haine:Rochite inflorate,veste de blugi,cizme de vara,blugi skinny,tricouri cu imprimeuri,fuste de blugi,pantaloni scurti
Par:iti faci bucle (poti folosi spuma,ondulatorul,chiar si placa),il tapezi pentru mai mult volum,folosesti putin fixativ,accesorizezi cu bentite,fundite,s.a

Simpla:
Haine:blugi,tricouri,cadiganuri,balerini,camasi, s.a
Par:iti faci o coada de cal, iei o suvita si o infasori in jurul cozi apoi o fixezi cu o agrafa

Astea-s doar niste idei laughing sper ca te-am ajutat cat de cat

2 răspunsuri:
| Alexandraaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Măi, te poți îmbrăca în ce îți stă ție mai bine. Dar am câteva idei:
- un top elegant http://hainefemei.info/online/topuri/
- o rochie http://hainefemei.info/online/rochii/
- o pereche de blugi http://hainefemei.info/online/pantaloni/blugi/
și poți să găsești mai multe pe http://hainefemei.info :D

| skriil a răspuns:

Pai.in legatura cu parul: l-ai putea tapa foarte mult si sa ii dai forma o sa arate rebel si modern.o fata trebuie mai intai de toate sa aiba incredere in ea si in frumusetea ei.sa se simta infrumoasa si puternica in fata oricui.si apoi, ai putea sa faci sport, sa iti faci masti de frumusete naturale sa te ocupi de tine...si la scoala sa te imbraci cat mai ok dupa cum te simti uh.in prima zi de scoala ai putea sa iti iei o fustita draguta cu o bluzita sau top si un cardigan si bascheti umpick mai lunguti...sau jeansi mulati balerini si o camasa lunga cu o centura in brau.succes