| Alexandra374 a întrebat:

Hey, cine a folosit ulei de ricin? chiar ajuta la cresterea parului si la reducerea firelor care cad? cam in cat itmp se vad efectele? mersi

Răspuns Câştigător
| Evelinmariaa a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin pentru gene, sprâncene si mai nou, pentru linia de sus a fetei, pentru a ajuta la regenerarea firelor de par. Da, uleiul de ricin a dat rezultate in cazul meu. Sprâncenele mele arătau groaznic. Le-am dat cu ulei de ricin, dupa care le-am dat o forma, iar acum sunt geniale. Din cand in cand mai folosesc ulei pentru ele căci le vreau putin mai dese. Pentru gene, la fel, a fost excelent. Mi s-au mărit genele, nu exagerat de mult, dar totusi diferenta e vizibila. Pentru linia de sus a frunții la fel. De cand aplic ulei de ricin a inceput sa regenereze parul. Rezultatele se vad daca aplici uleiul constant. Cel putin 2 săptămâni. Dar vei fi mulțumită având in vedere ca prețul acestui ulei este chiar mic in comparație cu beneficiile pe care le oferă. :*

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si-n ce zona il folosesti.
Eu folosesc pe sprancene si gene, si sa stii ca cel putin pe sprancene se vad rezultate + mi-a confirmat si o prietena. La gene parca am o impresie ca e ceva schimbat, dar nu pot garanta. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am folosit eu o singură dată și nu mă pot pronunța dacă a avut efect sau nu, trebuie să-l combini cu ulei de măsline că altfel stai 100 de ani să întinzi uleiul de ricin, are o textură precum a mierii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cresterea parului ajuta, dar firele care sunt afectate oricum o sa cada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl poți arunca.
Pe sprâncene nu am observat ceva, au crescut singure, nimic special.
Pe gene parcă au efect pentru că pui ceva de ele.
Toți care spun că au văzut efecte suferă de placebo și timpul în care le-au crescut firele de păr.