| adela_5527 a întrebat:

A folosit cineva ulei de ricin pentru cresterea parului? functioneaza?

4 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Eu am inceput sa folosesc de zilele trecute. Nu stiu inca daca functioneaza pentru ca e prea putin timp dar toata lumea spune ca iti creste parul mult mai repede daca il folosesti de 2 sau 3 ori pe luna.
Sper sa fie asa!
Pup:*

| Cristina505 a răspuns:

Uleiul de ricin este un tratament foarte bun impotriva caderii parului, dar si pentru cresterea sa.Este foarte benefic, costa 3 lei, maxim 3. 5 de la farmacie sau plafar.Incearca atunci cand faci baie.inainte de a-ti uda parul, toarna cateva picaturi la radacina si maseaza usor.Este foarte bun si la varfuri :d. Ofera vitalitate, stralucire si regenereaza parul.Succes! :*

| ღImolaღ a răspuns:

Tzerus... da, am folosit si chiar functioneaza...pentru cresterea parului se aplica la radacini, iar pentru parul uscat la varfuri.Se amesteca intr-un recipient 2 linguri de ulei de ricin, 2 linguri de miere de albine si 10 picaturi de vitamina A uleioasa. Se amesteca bine si se aplica pe par masand la radacina timp de 5 minute. Apoi masca se lasa in continuare sa actioneze jumatate de ora(eu il las o noapte intreaga). Sper ca ti'am fost de folosbig grin

| dely_9350 a răspuns:

Si eu am folosit si e foarte bun, eu am pus ulei de ricin intr-un pahar cu apa pentru ca asa il intindeam mai usor la radacinile parului... eu imi puneam o data pe saptamana.