| yourgirl a întrebat:

Hey, cum se fac punctele astea colorate pe poze http://www.google.md/......tp?/imgres

este vreo programa speciala sau cum? funda si vot :*

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Adică bokeh.
http://pixlr.com/o-matic/

4 răspunsuri:
| Marina01 a răspuns:

Efectul bokeh se realizeaza de regula la o fotografie macro a aparatului dslr(profesional) atunci cand focalizezi subiectul iar totul se concentreaza pe acesta ...atunci apare efectul bokeh da rpoate fi pus desigur in photoshop sau diverse programe online cum ar fi www.pixlr.com sau www.ribbet.com

| JustMe16 a răspuns:

Punctele alea colorate sunt de fapt, becuri care se vad asa din cauza aparatului. Nu cred ca exista vreun program prin care sa pui punctulete de genul, iar daca exista, s-ar putea sa fie gimp sau photoshop. happy

| yourgirl explică (pentru JustMe16):

Da, in fotografia asta sunt becuri...dar am mai vazut multe poze in care sunt asa puncte si nu cred ca erau si acelea becuri happy

| JustMe16 a răspuns (pentru yourgirl):

E,atunci nu stiu ce sa mai spun laughing.