| xFaith a întrebat:

Hey! De la anul vreau sa ma vopsesc dar nu pot decide ce culoare... momentan am parul saten (mai inchis) si ochii verzi(inchisi) ce culoare m`ar avantaja?

Răspuns Câştigător
| nataliam a răspuns:

Si eu am ochii verzi si parul saten deschis/blond inchis natural. si ma vopsesc blonda happy si`mi place. nu e un blond foarte deschis, e putin mai deschis decat parul meu, dar imi place si ma avantajeaza mult.

8 răspunsuri:
| 123456 a răspuns:

Si eu am ochii verde inchis ca tine si parul la fel si am fost si roscata si bruneta si ciocolatiu :d merg toate dar daca te faci roscata sa te faci un rosu de ala asa inchis nu deschis :d

| ihaterain a răspuns:

Blond inchis roscat sau saten deschishappy

| ◕‿◕ a răspuns:

Bruneta

| MsGossier a răspuns:

Salut. o sa vin si eu cu un sfat care cred ca o sa-ti fie de folos
daca ochii iti sund de un verde deschis incearca o vopsea cu doua-trei tonuri mai deschisa decat culoarea naturala a parului tau
si aplicand o vopsea blond-aurie.

| BitchImfabulous a răspuns:

Bruneta ti-ar sta foarte bine si ti-ar scoate in evidenta ochii verzi.
Roscata in niciun caz(nu cred ca ti-ar sta bine).
Blonda ar fi o sugestie.

| Miha a răspuns:

Pai bruneta sau blonda, dar in nici un caz roscatatongue nu se va potrivi delocwinking

| aLaLa a răspuns:

Blond, daca ai ochii verzi. Dar daca esti satena inchis, trebuie sa te decolorezi! Sper ca ti-am fost de ajutor!

| MisleadMagic a răspuns:

In momentul in care am citit ca ai ochii verzi m-am gandit direct la roscat, dar nu o culoare puternica, doar o schimbare subtila astfel incat sa-ti lumineze fata, dar asta depinde si de culoarea tenului. In ideea ca te duci la un salon sa te vopsesti poti incerca mai repede suvite roscate care sa mearga impreuna cu praul tau natural, sa nu iasa in evidenta. Personal am incercat multe culori si acum mi-am vopsit doar bretonul roscat cu 3 suvite auriu-roscate se vede diferenta si pune accent pe ochi.