| emilia777 a întrebat:

Buna tuturor, am ochii verzi caprui, tenul mai inchis la culoare dar nu foarte inchis, parul saten inchis... ce culoare de par m-ar avantaja? multumesc pentru raspunsuri

6 răspunsuri:
| addicting a răspuns:

In cazul in care pielea nu este aproape translucida, iar culoarea venelor de la incheieturi este verzuie, te incadrezi in categoria persoanelor care au pielea in nuante calde. Analog, daca ai tenul masliniu. Culoarea ochilor variaza: negri, caprui sau verzi.

S-ar putea spune ca, in cazul tau, functioneaza perfect legea compensatiei: tonul cald al pielii iti lasa la dispozitie o varietate mult mai bogata de tonuri din care sa alegi. Personal krd ca ti-ar sta bine cu nuantele pe care le-a folosit J. Lo de-a lungul timpului ultima sa nuanta de par e tare draguta:http://www.barfitoarea.ro/......la-madrid/

| shadovv a răspuns:

Alb sau verdewinking

| ---koko--- a răspuns:

Salut.Cred ca ti-ar sta foarte bine roscata. Dar un roscat deschis si frumos nu rosul acela aprins.

| Pitiq Te IuBeSte a răspuns:

Pai. un negru si putin roscathee hee
acum depinde si de varsta:d
daca esti mai tanara
eu zic sa te faci bruneta si
cu niste suvite blonde sau rozeelove struck
dar numai daca ai parul lung
daca nu il ai lung fate simplu si mai multe suvite...laughing)love struck