| cami0405 a întrebat:

Hey,deci vreau sa-mi fac parul ombre, si ca sa nu fac vreo prostie mi-am taiat o suvita si am incercat pe ea vopseaua care am luat-o.A iesit exact cum nu voiam, un blond portocaliu.Cum fac sa nu iasa portocaliu? Sau ce vopsea ar fi buna? Sunt un saten deschis.
Ceva de genul vreau sa-mi iasa.
http://pinterest.com/pin/93309023501570304/
Trebuie sa ma vopsesc cu o vopsea blonda dupa ce ma decolorez? Ajuutor.:)))

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Blondul ala portocaliu e inevitabil, asta se intampla cand iti decolorezi parul cu mai mult de 2 nuante.Ia-ti o vopsea blond cenusiu cat mai deschis si fa-te linistita, apoi ia-ti un sampon violet(eu am de la kallos) si iti va taia nuantele alea de portocaliu si va ramane o culoare frumoasa.

3 răspunsuri:
| RubyDonnahue a răspuns:

Cum a spus si aalbinutza, blondul metalic sau cenusiu sunt un MUST atunci cand nu vrei nuante de portocaliu in par (iti zic din propia experienta) de asemenea acel sampon este super bun si nu cost mai mult de 10-12 RON. O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Încearcă şi nu te mai vopsi atât, ai să-ţi distrugi în timp firul de păr.
Te pup!

| Flaviia16 a răspuns:

Iei un decolorant bun care sa te faca alba iar apoi iti iei ce vopsea vrei si iasa exact ca pe cutie. Pentru a evita un esec mai bine du-te la un coafor, parul tau conteaza!
Insa iti recomand sa nu te decolorezi, vopsesti etc happy Am facut aceeasi prostie si mi-am stricat parul happy Se unge mult mai repede, se electrizeaza.

Sper sa faci alegerea potrivita! Bafta!