| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am mare nevoie de ajutor cu ceva. Am nuanta parului saten deschis si vreau sa ma vopsesc blonda. Daca nu imi decolorez parul si ma vopsesc acasa cu o vopsea o nuanta de blond foarte foarte deschis am sanse sa prinda pe par nedecolorat? si sa fie un blond frumos? Si cam ce vopsea ar trebui sa cumpar

4 răspunsuri:
| Alissa11 a răspuns:

Daca parul tau este deschis cred ca se prinde bine vopseaua...

| roxanaandreea a răspuns:

Asa am facut si eu pentru a obtine un saten mai deschis pe cand eu aveam o nuanta de saten inchis. Am folosit vopseaua asta http://www.syoss.ro/......sipiu.html care mi-a deschis parul cu trei nuante. Eu sunt multumita si vreau sa ma deschid din ce in ce mai mult la par. Am optat pentru vopseaua pe baza de ulei ca sa nu-mi distruga parul si nu l-a distrus deloc. Iti urez succes, sper sa-ti iasa! :D

| anonim_4396 explică (pentru roxanaandreea):

Si esti suta la suta sigura ca nu o cumpar degeaba, adica merge?

| roxanaandreea a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, vopseaua aia decoloreaza cu 3 tonuri. Eu cand stateam cu vopseaua pe par si asteptam sa treaca timpul ma uitam in oglinda si vedeam cum se decolora putin cate putin, doar ca vezi ca in instructiuni scrie ca trebuie sa tii mai mult timp vopselele de nuante 9-10 si 9-60. Oricum, te descurci tu. Succes! big grin