| Clwu_Claudia_1999 a întrebat:

Hey dragilor!
As vrea si eu sa ajung la culoarea asta. https://www.google.ro/......ps?/search

Mama nu ma lasa sa ma vopsesc(bine am 14 ani cred ca are dreptate) dar imi place foarte mult si vreau sa ajung cumva de la un saten inchis la culoarea aia! Cum pot?

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Super concentrat.
M-a refer 4 plicuri de ceai de mușețel la o cana cu apa fierbinte, lași sa plicurile pana se răcește apa din cana iar apoi pune soluția pe par, încearcă sa o pui exact după ce ți-ai spălat parul, nu clatesti după.
Ți-am zis nu o sa ai reflexele alea dar cel puțin schimbi puțin lookul.merge mai mult înspre un blond închis auriu.
A si ce e okay este ca mama ta nu își va da seama de ce ți se schimba nuanța parului, nu din prima se schimba bineînțeles dar după vreo 3/4 spalari ai sa vezi diferența la soare.
Eu voiam parul mai strălucitor si mi-am spălat ce ceai de frunze de nuc, eu am parul deja ciocolata natural, îți lăsa un par super strălucitor, bine frunzele de nuc sunt doar dacă vrei parul mai închis la culoare.

2 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Vrei sa ajungi la o ciocolată sa înțeleg happy
Simplu spală parul cu ceai super concentrat de mușețel si ai sa vezi ca se deschide, dar nu știu dacă o sa ai reflexiile alea roscate.
Bine cel puțin nu o sa mai ai satenul ăla închis, schimbi si tu puțin lookul!

| Clwu_Claudia_1999 explică (pentru Laura927):

Cum adica super concentrat?

| Laura927 a răspuns (pentru Clwu_Claudia_1999):

Super concentrat.
M-a refer 4 plicuri de ceai de mușețel la o cana cu apa fierbinte, lași sa plicurile pana se răcește apa din cana iar apoi pune soluția pe par, încearcă sa o pui exact după ce ți-ai spălat parul, nu clatesti după.
Ți-am zis nu o sa ai reflexele alea dar cel puțin schimbi puțin lookul.merge mai mult înspre un blond închis auriu.
A si ce e okay este ca mama ta nu își va da seama de ce ți se schimba nuanța parului, nu din prima se schimba bineînțeles dar după vreo 3/4 spalari ai sa vezi diferența la soare.
Eu voiam parul mai strălucitor si mi-am spălat ce ceai de frunze de nuc, eu am parul deja ciocolata natural, îți lăsa un par super strălucitor, bine frunzele de nuc sunt doar dacă vrei parul mai închis la culoare.