| anonim_4396 a întrebat:

Hey e normal dupa ce epilare sa apara mici pete de sange la suprafata?

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu e normal...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine asa apare cand ma fac pe maini thinking Cred ca e normal.

| kiri11 a răspuns:

Acele pete probabi apar din caza ca te epilezi pentru prima oara si firele de par au o radacina mare.

Răspuns utilizator avertizat
| LoveStoryLoveYou a răspuns:

E normal. Inseamna ca te-ai iritat. Presupun ca ai folosit un BIC, nu? Te poti spala bine cu apa calduta si cu sapun, te clatesti, iar dupa te poti unge cu o crema. Nu trebuie sa fie neaparat hidratanta. Poti sa te dai si cu Fluocinolon N daca ai.

| Annnonimm a răspuns (pentru LoveStoryLoveYou):

Da am folosit un bic, pe langa iritatie au fost la unele fire de par aceste pete mici de sange la suprafata ca si cum m-as fi intepat...mersi de ajutor.

| LoveStoryLoveYou a răspuns (pentru Annnonimm):

Cu placere.

| Annnonimm a răspuns:

Da m-am facut cu bic, pe langa iritatie cum am spus apar aceste mici pete de sange la suprafata ca ai cum m-as fi intepat...dar presupun ca e normal

| SimonaMaria869 a răspuns:

Te-ai iritat, poti sa incerci sa te dai cu miere, depinde mult si cu ce te-ai epilat... aparat, ceara

| Maria_Ana_1999_k2QG a răspuns:

Stai linistit, o sa treacawinking