| iwannabeperfect a întrebat:

Hey eu sunt slaba, am 1.63 si 49 de kg(vreau sa ma mai ingras). Nu mi se vede celulita, dar daca strang de piele mi se vede multa.
cum sa previn aparitia ei si sa scap de ea?
funda**

4 răspunsuri:
| Dєєa a răspuns:

Cum scapi de celulita:
Fa'ti masaj cu ulei de masline pe picioare pentru a scapa de celulita sau de vergeturi.Sau poti sa-ti cumperi crema anticelulitica "Cellufight".

sau

Celulita a devenit una din cele mai stresante probleme din punct de vedere estetic, dar poate fi combătută prin exerciţii fizice şi, bineînţeles, o dietă adecvată. Poţi să scapi de ea prin terapie cu laser sau alte intervenţii chirurgicale, dar sportul e cel mai indicat. Încearcă să faci multe exerciţii care implică picioarele. Şi mersul pe bicicletă te ajută mult în astfel de cazuri. Te mai poţi inspira de aici pentru exerciţii:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Cum sa ma ingras?

Http://www.slabsaugras.ro/cum-sa-ma-ingras--art-2616.html
Uite sper sa primesc funda.

Bafta!

| LioErnest a răspuns:

Http://viatadecupluindoi.blogspot.ro/ cauta in luna iulie si o sa gasesti articole cu si despre combaterea celulitei si exercitii pentru zonele in care apare ea! :)

daca ti-am fost de ajutor, da-ne un like pe facebook: http://www.facebook.com/mondenpunctro

| Deaconu_Alexandru_1996 a răspuns:

Celulita fa-ti masaj cu ulei (iti recomand sa iti faca masaj un baiat)ca sa te mai ingrasi mai mananci si ciocolata si ducliuri dar sa mai mananci si sanatos...

| Assasin007 a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi mananca multa dar nu exagerat paine si carne de porc