| anonim_4396 a întrebat:

Cum previn celulita? Nu este vizibila dar dacă strâng cu mana pielea se vede și am citit undeva ca asta e primul semn al apariție celulite.Deci cum previn asta, acum când încă nu se vede.

Răspuns Câştigător
| roxanaa a răspuns:

Sport, apa sau ceaiuri, mai putine prajeli si dulciuri; evita anticonceptionalele; masaj dupa baie - nu conteaza crema, poti face si cu lapte doina daca vrei; omega 3 - creste colesterolul bun si il scade pe cel rau si sa eviti ingrasarea sau scaderea rapida in greutate

9 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Sport si mananca mai sanatos.happy

| undercovergirl a răspuns:

Salut!

Incearca sa-ti faci un program de alergat, sa zicem in jur de 25-30 min... e cel mai indicat in astfel de situatii.happy

| adyth a răspuns:

Cremele nu's bune de nimic.
prin sport. sau evita si tu prajelile sau grasimile... na.

| JesterRO a răspuns:

Si eventual masaj anticelulitic, daca tot folosesti crema anticelulitica.
Fa minim de 3 ori pe saptamana daca vrei sa se vada rezultate.

| BRG a răspuns:

Folosește cremele anticelulitice de la avon.

| Roby67 a răspuns:

Foarte simplu: numai stringe cu mina pielea, si nu o sa se vada!

| gigiro a răspuns:

Facand multa miscare zilnic, (sport nu cred sa poti face asa usor) si bea foarte multe lichide, minimul 2 l pe zi. un foarte bun remediu, este dansul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Practica sport, si-ti recomand supliment alimentar: glucosamina, care reface tesutul conjunctiv. Sanatate! cu prietenie Corina

| bricart a răspuns:

Alimentatie ok, apa, sport si masaj