| ღჩօოჩօղყƙღ a întrebat:

Hey fetelor! Ce cosmetice trebuie sa aiba o fata neaparat?

11 răspunsuri:
| LadyGA a răspuns:

Buna! O fata trebuie sa aiba neaparat produse pentru baie(gel de dus/sapun, sampon, balsam), deodorantul e foarte important, o crema de fata si lotiune de corp. Acuma depinde si de stilul fiecaruia, chestiile de mai sus sunt necesare. Daca iti place sa te machiezi, clar, ai nevoie de un fond de ten, fard, ruj.rimel,creion,etc.

| afrodita3333 a răspuns:

Crema hidratanta pentru corp
Crema hidratanta pentru fata
Balsam de buze incolor/color
Parfumul preferat
Deodorant
Lac color/incolor pentru unchii
Produse de epilat
Crema de galbenele care este forte buna pentru iritatii, cosuri etc
cam atat in vine in minte acum

| Kasia a răspuns:

1.fond de ten
2.rimel
3.gloss
4.ruj-nude si rosu
5.blush/bronzer-machiajul fetei

1.gel de dus
2.lapte/unt de corp
3.gel de curatare-fata
4. lotiune tonica
5.demachiant
6.crema hidratanta-fata-pentru curatare corp/fata

1.sampon
2.balsam
3.masca/tratament par-pentru ingrijirea parului.

:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tub de dr.School pentru talpi crapate, cateva plicuri de Tantum Rosa si un instilator, un spray Dove Dry si un ruj Nivea aloe vera...

| Euletitia a răspuns:

-gel de dus
-sapun
-sampon de calitate
-balsam de par
-deodorant
-crema de fata pentru tipul ei de ten si probelemele ei specifice ale tenului
-lotiune de corp
-parfumul preferat
-ruj in 2-3 culori(rosu, nude, ciocolatiu, roziu etc)
-gloss
-strugurel
-fond de ten
-pudra
-fard de obraz
-fard de pleoape in 4-5 nuante(bleu, vernil, bej, maro, lila etc) in functie de culoarea ochilor
-oja in 4-5 culori(rosie, nude, bej, lila, roz etc)
-acetona
In plus, sa nu-i lipseasca ceva bun de epilat: fie benzi de ceara, fie un epilator bun, un uscator de par de calitate, o oglinda in fiecare poseta, o oglinda in casa in care sa se vada din cap pna in picioare, o perie si un piepten, eventual si o placa de par sau un ondulator, daca doreste

| Differentx13 a răspuns:

Fond de ten, fard, rimel și un luciu de buzewinking.

| MyMyutza a răspuns:

Luciu de buze(gloss) sau ruj,un rimel,pudra sau fond de ten,farduri,lac de unghii, set pentru manichiura, creme, creion(de buze, de pleoape).Cam atat imi aduc acum aminte.♥

| daienush a răspuns:

Un Rimel, Un ruj, un luciu, un fard de pleoape, un fond de ten si o pudra >>> cam asta e necesar

| Xyt a răspuns:

Buna :*! O fata nu trebuie neaparat sa stie cum sa se ingrijeasca. Igiena este foarte importanta.
1. Spray-ul de corp, deodorantul si parfumul sunt cele mai importante.
2.Cremele de corp, fata si maini.
3.Pentru infrumusetare nu sunt neaparat cosmeticele solutia.Dar cateodata poti folosi ceva discret..rimel,dermatograf,luciu de buze.
Bafta!big hug Sper ca te-am ajutat.

| GABYwow a răspuns:

Eu folosesc cosmetice de la AVON.eu iti recomand sa incerci daca vrei.

| NightCorePro a răspuns:

Niciuna Mie Imi Plac Si Fara big grin