| Adina_3463 a întrebat:

Hey, fetelor! Sunteti pro sau contra unghiilor false?
Eu am unghii destul de rezistente dar vreau o manichiura mai speciala pentru petrecerile de sarbatori...merita sa-mi pun unghii false, pentru ca am auzit ca dupa aceea unghiile naturale devin mai subtiri si se rup. Va rog, ajutati-ma cu un sfat.

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Unele persoane devin dependente de aplicarea unghiilor false. Cu cat procedurile de pilire si aplicarea de adezive foarte puternice se repeta in timp, cu atat este mai greu pentru unghia naturala sa se recupereze.In plus, unghiile false dauneaza si pielii.
Nu doar unghia naturala este afectata, ci si pielea din jurul unghiei, care este afectata de rasina acrilica.
Totul depinde de tine daca vrei sa-ti aplici unghii false.Bafta!

12 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Eu nu mi-aș pune unghii false, pentru că unghiile sunt frumoase și fără fake-uri, te poți duce la salon să-ți facă un model mai deosebit! Eu prefer french manichiure, este un model simplu de făcut acasă, este la modă și foarte accesibil!
Baftă!

| Denisa a răspuns:

Unghii false? Sper ca te referi la cele tehnice, cu gel. Nu sunt nici pro, nici contra. Am unghii puse si sunt frumoase. Unul din avantaje e ca modelul e superb, sunt mari, nu se rup usor, timp de o luna e perfect, Faza rea e ca unghiile naturale se distrug iar daca ai ghinionul sa iti rupi vreo unghie pfuu. Eu mi-am rupt de curand o unghie si ca sa pot dormi noaptea mi-am amortit degetul cu Lidocalmin. Am zis ca fac o pauza cu unghiile tehnice. Cel putin iarna si toamna nu merita sa le porti ca e frig si porti manusi.

| Lacoste a răspuns:

Sunt contra unghiilor false. daca unghiile tale naturale sunt frumoase atunci lasa-le asa, pana la Craciun mai au timp sa creasca, in plus niste unghii frumoase nu trebuie sa fie neaparat lungi, si cele scurte sunt ff frumoase daca sunt ingrijite corespunzator.Si ai dreptate, unghiile naturale devin f subtiri si nu iti vor mai creste ca inainte, am vazut asta la mai multe fete.

| Ana a răspuns:

Eu nu mi-as pune unghii false pentru ca iti strica unghia

| Minalore a răspuns:

Cam ciudata intrebarea... Daca as fi in locul tau eu nu mi-as pune unghii false, pentru ca, dupa cum ai spus, unghiile naturale devin subtiri si se rup. Asa ca mai bine iti faci tu unghiile frumoase decat sa ai unghii rupte... Cel putin asta e parerea mea. Sper ca te-am ajutat! happy

| Beibii a răspuns:

Unghiile tale naturale sunt mai frumoase daca le pilesti, o oja, cu ceva modele, si lac pe-deasuprahappy
gandeste-te. unghiile false le ti acolo, 1 saptamana, si dupa stai la fel de mult ca sa iei super-glue-u sau picatura de pe unghii happy
sfatul meu: mergi la un salon, si fa-ti un model dragut si acceptabil la prethappyvei fi in castig.
fundita?:*

| aneta a răspuns:

Da e adevarta ca ti se vor slabi.Si daca zici ca ai unghii rezistente e pacat sa ti le strici.

| 32nelenya a răspuns:

Daca ai unghii rezistente si frumoase nu ai nevoie de unghii false! pentru o manichiura frumoasa de sarbatori poti merge la un salon sau poti chiar tu sa ti le faci singura! intra aici sa vezi ca poti sa-ti faci singura un model dragut! http://www.youtube.com/watch?v=4LKs2b8DoXk

| furtunika23 a răspuns:

Hai sa iti spun despre unghiile melehappyeu am unghiile foarte rezistente, nu se exfoliaza nu se rup, etchappydar mi-am pus fibra pe ele...si stii de ce/? pentru ca pur si simplu nu imi mai bat capul timp de o luna jumate cu modelul sau cu lacul decojit.asta era despre fibra pe care timp de 6 ani am folosit-o(se pune l manichiurista nu acasa)cat despre unghiile false sincer inainte nu eram adepta lor si nu am avut pana in vara. e frumoasa fibra p unchii, tine modelul dar unghiile false sunt mortale.cate doua luni daca nu merg l salon nu am treaba cu ele.conteaza si cine si cum ti le punehappyplus raman perfecte din cauza ca nu se indoaie dupa unghie cand aceasta crestehappy si inca ceva. unghiile mele sunt perfecte(poate mai perfecte ca inainte)chiar si fara unghii false(aici ma refer l faptul ca nu iti afecteaza unghia de dedesubt)e logic:daca ai o geaca pe tine aceea te protejeaza nu? la fel si fibra sau unghia falsa.eu una nu am nici cea mai mica problema atunci cand unghia e `goala`.happyti le recomand cu incredere.baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra. Se vede ca sunt false. Daca unghiile tale sunt rezistente nu are rost sa le strici. Ingrijeste-ti unghiile tale naturale nu le "strica".
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unghiile false sunt bune pentru scarpinat in zone intime happy

| Adina_3463 explică:

Va multumesc tuturorhappy am decis sa le las naturale.si sa le decorez intr-un stil festivwinking