| elavy23 a întrebat:

FUUUNDAAAAA! buna... vreau si eu un sfat de la fetele care au avut unghii false sau cele care au avut gel aplicat pe unghiile naturale: faza e ca mie imi cresc foaaaarte greu unghiile, sunt foarte moi si nu reusesc sa le tin mari foarte mult timp.sad insa de o saptamana urmez un tratament pe baza de ulei de ricin si o lotiune de tratare a unghiilor cu b5 de la farmec. au inceput sa creasca, greu dar cresc. Deci intrebare este: dupa ce mai cresc unghiile as vrea sa pun pe ele gel ca sa le protejeze, vreau sa stiu daca acest gel le protejeaza impotriva ruperii si daca le mai permite acestora sa creasca.nu am mai incercat aceasta metoda dar am inteles ca e buna. heeelp.

Răspuns Câştigător
| Mirela_Margarit_1997 a răspuns:

Ceea ce ai auzit tu este bine-ca iti protejeaza unghiile.Si NU! Nu ti se ingalbenesc unghiile! Insa, dupa ce ti'ai pus gelul pe unghii, unghiile nu inceteaza sa creasca si arata pe unghie celul de ca si cum arata cand ti'a crescut unghia si nu ai mai apucat sa te dai din nou cu oja. Te sfatuiesc sa iti faci unghiile cu gel pentru ca:
-iti protejeaza unghiile
-nu se mai rup(se rup foarte greu)
-nu ti se ingalbenesc unghiile
-si Nu, nu le faci mai rau daca iti pui gel pe ele
si te sfatuiesc sa fii atenta pentru ca:
-unghiile continua sa creasca
-dupa catva timp se va vedea foarte urat daca nu dau jos gelul

4 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Nue bine sa pui gel ca se ingalbenesc si se rup mai repede

| Mitrea_Valentina_1986 a răspuns:

Cauta vitamin E si da pe unghii, stiam ca ajuta

| Georgi86 a răspuns:

Hmmm, din cate stiu eu cu gel mai rau le faci, pentru ca nu respira calumea. Eu am avut tipsuri o vreme, pentru mi se exfoliaza, si dupa ce le-am scos, am stat vreo 2 luni sa se regenereze.O prietena a folosit masca asta si avea niste unghii super tari, dar trebuie sa te tii de ea http://www.curademiere.ro/masca-pentru-unghii-cu-miere-si-ou/

| elavy23 explică:

Multumesc tuturor de sfaturi