| Cryssu95 a întrebat:

Hey girls! Vreau sa imi cumpar un fond de ten rezistent pe piele si sa fie mat. Ceva recomandari? Funda

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Fonduri de ten mate:
Revlon colorstay pentru ten gras (exista si varianta pentru ten uscat) (a fost preferatul meu mult timp, dar in prezent nu l-am mai gasit in magazine) - aprox 60 de lei;
Estee Lauder Doublewear Stay in place - e mai scump, se aseamana foarte mult cu cel de mai sus.
- Flormar Mat touch - aprox 50 de lei - iar, foarte bun!;
- Elf Acne Fighting foundation - aprox 35 de lei.
Pe toate le-am folosit si sunt bune/foarte bune (si asta ti-o spune o persoana care a incercat zeci de fonduri de ten pentru ca niciunul nu ma multumea, eu avand un ten gras si cu probleme). Daca imi mai aduc aminte de vreunul, iti scriu. Sper ca te-am orientat macar putin.

9 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Hei.eu folosesc fondul de ten de la rimmel London lasting finish foundation (are mai multe nunate, 100 fiind cea mai deschisa). Crede-ma e foarte bun.M-a apucat ploaia pe drum intr-o zi si tot a ramas pe fata, deci face fata la umiditate.este si foarte accesibil am dat in jur de 23 de lei pe el

| Cristinaaa57 a răspuns:

Lasting finish foundation 25 hours** happy )

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Cristinaaa57):

Ai dreptate in tot ce ai scris. Si eu recomand acelasi fond d eten ca tine. Am un ten foarte gras ceea ce inseamna ca si cu pudra fondurile de ten la mine tot se scurg. Insa acesta face fata cu brio. Si cu pudra dar si fara rezista. Iar pentru 25 de lei cat am dat eu decat sa dau 50 pe unul Astor care in 30 de minute e pe servetel mai degraba 25.

| Cristinaaa57 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Exact

| Tinna666 a răspuns:

La roche posay.e cel mai bun fond de ten pe care l-am folosit eu si il gasesti in farmacii la 80 lei

Sau l'oreal indefectible.pe acesta il am acum si e bun...costa cam 70 lei

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand fondul de ten Wake me up de la Rimmel London. Am o luna de cand il testez si sunt foarte multumita de el. Acopera bine, rezista in jur de 4-5 ore si este prevazut cu particule stralucitoare, iar pretul este destul de accesibil. Pentru informatii mai amanuntite ai aici un review :
http://everythingaboutlittlesecrets.blogspot.com/......immel.html

O zi cat mai frumoasa! :*

| Cryssu95 explică:

Multumesc fetelor :* :*

| Wonderbolt a răspuns:

Rimel London nuanta 200