| Șâret a întrebat:

Hey guys.
Ce face vopseaua semipermanentă, (fără amoniac) părului?
Auzisem că are ceva hrănitor and stuff, dar știu că și arde cel puțin cât de cât. Și cât rezistă?
Ah, și înc-o chestie. Vreau să-mi închid părul natural, pe bază de plante or something.Sunt sătulă de ce mi-a făcut permanenta. Ce metode știți și cât rezistă?
Thanx.

Răspuns Câştigător
| Paulla a răspuns:

În mare parte, nu-i face mare rău dar nici bine. Personal, nu prea am observat schimbări la părul meu de când ma vopsesc cu vopsea fără amoniac, poate firul de păr puţin mai gros. Partea prostă-i că ţine cam puţin, undeva între o lună, două.
Am o colegă care-şi închide culoarea părului cu frunze de nuc. Le fierbe şi apoi după ce se spală se clăteşte cu ele. Nu e mare lucru, are părul puţin mai închis şi se pătează de fiecare dată pe mâini şi pe gât. Dacă vrei o culoare mult mai închisă, de exemplu negru, n-ai nici o şansă cu frunzele de nuc. Iţi sugerez mai degrabă o vopsea de calitatea, care să nu conţină amoniac şi P-Phenylendiamine. Have a nice day!

4 răspunsuri:
| anemona18ida a răspuns:

Dupa 7 8 spalari se ia sepipermanentul daca vrei sa te faci cu coaja de nuc

| anemona18ida a răspuns:

Deci semiermanenta dupa 7 8 spalari se ia.cu coaja de nuc te poti face o fierbi si cu musatel daca vrei

| anemona18ida a răspuns:

Deci semipermanenta dupa 7 8 spalari se ia.cu coaja de nuc te poti face o fierbi si cu musatel daca vrei

| reaper a răspuns:

Uite aici ceva informatii despre vopseaua de par fara amoniac http://www.6n.ro/vopsea-de-par-fara-amoniac/