| Andrrea a întrebat:

Heyhappy. Luna viitoare am banchetul si nu stiu cum sa imi fac parul. Eu am parul cret si as vrea sa il las asa dar nu stiu in ce fel sa il prind, as vrea ceva mai elegant. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| ellaella a răspuns:

Eu iti voi da un raspuns subiectiv, pentru ca intotdeauna mi-am dorit sa am parul cret, avand in vedere ca al meu e perfect intins :(
Daca e foarte foarte cret, poti sa ti-l pui pe niste bigurdiuri mari, ca sa ii creezi onduleuri largi si ample. E foarte important ca parul sa fie lucios si sa aiba un aspect sanatos.
Apoi, daca iti plac impletiturile, iti poti impleti o parte din par, intr-un stil mai sofisticat. Nu incarcat, cat mai lejer dar elegant.
Impletiturile sunt foarte la moda anul acesta. Uite, am facut o selectie de impletituri, poate iti place vreuna. http://bit.ly/i2Et7n

Preferata mea e asta: http://bit.ly/e7noNy dar iti cuprinde mare parte din par.
Poti incerca o impletitura a bretonului, iar restul parului sa iti cada pe spate in onduleuri frumoase. http://bit.ly/gr4O35

Cel mai important: ai incredere in tine si vei fi cea mai frumoasa!

8 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Lai putea sa l indrepti cu placa sau sa-l faci coc si sati lasi 2 suvite crete in fata

| SabinaRsT a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres Mie imi place foarte mult sper sa iti placa si tie

| spOOki96 a răspuns:

Ti l-ai putea indrepta cu placa apoi sa faci niste bucle la sfarsit. Parul cret l-ai putea prinde intr-un coc superbwinking

| Adelinaa_9695 a răspuns:

Cel mai bine e sa alegi bucle intr'o parte...sau daca ai parul foarte cret il lasi asa si il prinzi intr'o parte cu niste agrafe!