| DumitrescuAlex a întrebat:

Hey,ma gandeam sa merg la banchetul clasei a 12-a! Cu ce trebuie sa ma îmbrac la banchet?

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

La costum. Daca nu suporti sa porti sacou sau vesta, poti alege sa mergi doar in camasa.

Am avut un coleg in a 8-a parca, unde a mers la banchet, in pantaloni scurti si maiou de la Lakers, in timp ce toata lumea din jurul lui purtau costume si rochii laughing)

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Costum clasic, cu camasa, cravata si pantofi de piele.
Este un eveniment important la care sunt invitati si profesorii.
Cum terminarea clasei a XII_a este precedata de "examneul maturitatii", se impune o tinuta sobra, clasica, eleganta: rochii de ocazii pentru fete si costum pentru baieti.

| Hyperion7 a răspuns:

Intr-un costum, pentru că e un eveniment până la urmă și nu poți merge in blugi sau poți merge, dar vei fi printre puținii care poate vor veni așa.
Dar cu un costum potrivit ție mai mult ca sigur că îți va sta de minune.
Acum trebuie sa fii atent și la culorile pe care le adopti, pentru că nu e orice fel de eveniment, e un banchet până la urmă, exclus sacou de o culoare și pantalonii de alta culoare.
Uite un clip care te poate ajuta sa alegi o ținută potrivită pentru tine.
https://youtu.be/sLdjIVr9T4M?si=g1ZIOlw6qgYAygnE

Bafta!

| ReddY25 a răspuns:

În mod normal, la patru ace(costum)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un costum negru de preferat plus pantofi negru! Încearcă sa fi cât mai galant

| Celestina003 a răspuns:

Baiat sau fata?

| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Un costum de preferat negru, sau o camasa cu pantaloni negri!