| xSoryn a întrebat:

Hey, ma poate ajuta cineva, am o mica problema! Suna cam "stupit"... ei bine, dupa ce ma barbieresc imi iasa cosuri... de obiecei genu ala sub piele si e foarte nasol, ori ca imi dau cu after shave ori ca nu tot aia se intampla. iar dupa ce se retrag nu mai apar, dar daca ma barbieresc imi apar iar! Imi pote spune cineva ceva util ca sa nu am probleme cu cosurile astea?! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| razzor23 a răspuns:

Soryn,avem aceeasi problema,iti ies pentru ca pui mana pe fata cand pielea e iritata de la ras,incearca sa nu mai pui mana pe fata dupa ce te razi, poti sa te dai cu after shave(de preferabil after shaveul sa fie lichid, sa aiba alcol)

2 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

Şi eu am avut problema ta.
Încercă următoarele:
1. Înainte de ras curăţă bine faţa cu săpun sau altceva similar (cosmetice masculine pentru curăţarea pielii)
2. Foloseşte apă rece la bărbierit
3. Foloseşte Gel de ras & aftershave pentru piele sensibilă (eu folosesc de la NIVEA)

| marculescumihai a răspuns:

Asta ni se intampla la multi! Din pacate lama de ras irita pielea si de aceea apar cosurile.Am patit si eu la un moment dat acelasi lucru si am fost la dermatolog.Mi-a recomandat sa nu mai folosesc
after shave ci doar spirt.E un dezinfectant mai bun si iti inchide mai repede porii.Deasemenea daca nici asa nu scapi sunt destule produse farmaceutice pentru cosuri pe care le poti aplica dupa ce te barbieresti sa ti cosi sub control, si sa fi sigur ca nu-ti apar altii. Sper ca te-am ajutat, la mine a functionat!